W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

W MSWiA rozmawiano o projektach przeciwpowodziowych

21.11.2019

Wiceminister Jarosław Zieliński spotkał się dziś (21 listopada br.) z członkami Misji Międzynarodowego Banku Odbudowy i Rozwoju (Bank Światowy) oraz Banku Rozwoju Rady Europy. Tematem rozmów były projekty ochrony przeciwpowodziowej Odry i Wisły.

Posiedzenie Komitetow Sterujacych POPDO

Celem spotkania banków była ocena postępów realizacji Projektu ochrony przeciwpowodziowej w dorzeczu rzeki Odry (POPDO) oraz Projektu ochrony przeciwpowodziowej w dorzeczu Odry i Wisły (POPDOW) oraz wymiana doświadczeń z przedstawicielami instytucji, które je realizują.

Jeśli chodzi o POPDO omówione zostały prace związane z budową zbiornika przeciwpowodziowego Racibórz Dolny. Inwestycja odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu ochrony mieszkańcom terenów z województw: śląskiego, dolnośląskiego i opolskiego. Dyskutując o POPDOW uczestnicy spotkania skoncentrowali się na zagadnieniach związanych z realizacją zadań na obszarach: środkowej i dolnej Odry, Kotliny Kłodzkiej oraz górnej Wisły. 

W spotkaniu z ramienia banków wzięli udział: Ethel Sennhauser, Steven Schonberger, David Michaud, Berina Uwimbabazi, Andreas Rohde, Kristine Schwebach, Marie Krumova Chapuis, Christophe Mroz oraz Sylvie Anagnostopoulos. Stronę  polską, oprócz wiceministra Jarosława Zielińskiego reprezentowali: Anna Moskwa - wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, Krzysztof Woś - zastępca prezesa Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, Piotr Suproń - dyrektor Projektu Ochrony Przeciwpowodziowej Dorzecza Odry i Wisły, a także przedstawiciele  zaangażowanych w projekt ministerstw i instytucji. 

Zdjęcia (5)