W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

W Sławnie trwa budowa nowej Komendy Powiatowej Policji

29.04.2019

W poniedziałek (29 kwietnia br.) minister Joachim Brudziński oraz wiceminister Paweł Szefernaker uczestniczyli w uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Sławnie.

Przemówienie ministra Joachima Brudzińskiego

– Bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców Sławna i okolic mają w oczach dzisiaj rządzących taką samą wartość, jak bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców większych aglomeracji – powiedział szef MSWiA.

Budowa nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Sławnie finansowana jest w całości ze środków „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017-2020”. Koszt całej inwestycji to ponad 28 mln zł (łącznie z wyposażeniem kwaterunkowym i teleinformatycznym). Budowa nowej komendy została również wsparta przez jednostki samorządu powiatu sławieńskiego, które przekazały Policji działkę oraz zabezpieczyły środki na przygotowanie projektu inwestycji.

Wiceminister Paweł Szefernaker w swoim wystąpieniu zwrócił się do policjantów służących w powiecie sławieńskim. – Chciałbym podziękować funkcjonariuszkom i funkcjonariuszom Policji, którzy na co dzień tu pracują. Dzięki Państwa codziennej służbie ponad 90 proc. Polaków czuje się bezpiecznie w swoim miejscu zamieszkania – powiedział wiceszef MSWiA.

Budynek nowej komendy w Sławnie będzie dwukondygnacyjny, w pełni dostosowany dla osób niepełnosprawnych. Na parterze znajdą się m.in. pomieszczenia dla osób zatrzymanych, zespół dyżurny, pokoje wydziału prewencji i ruchu drogowego. Na I piętrze przewidziano m.in. salę odpraw oraz pokoje wydziału kryminalnego. W pobliżu obiektu powstanie również strzelnica. Budowa nowej siedziby komendy ma zostać zakończona do końca 2020 roku.

Minister Joachim Brudziński podkreślił, że inwestycja przyczyni się do podniesienia standardu pracy funkcjonariuszy. – Nowa siedziba komendy będzie budynkiem nowoczesnym. Warunki, w jakich przyjdzie pełnić służbę funkcjonariuszom Policji na terenie powiatu sławieńskiego, będą na miarę XXI wieku – powiedział szef MSWiA.

W uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Sławnie wzięli udział również m.in.: Małgorzata Golińska – sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska, Tomasz Hinc – wojewoda zachodniopomorski oraz nadinsp. Dariusz Augustyniak – I zastępca komendanta głównego Policji.

Dzięki środkom z Programu Modernizacji Służb Mundurowych, w woj. zachodniopomorskim powstają również nowe siedziby komend powiatowych w Świdwinie, Wałczu i w Białogardzie. W ramach tego programu Policja w całym kraju w latach 2017-2020 otrzyma łącznie niemal 6 miliardów zł, przeznaczonych m.in. na wymianę i modernizację sprzętu oraz inwestycje infrastrukturalne.

Zdjęcia (9)