W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

W Szczecinie otwarto nowoczesny Oddziału Transplantacji Szpiku

04.09.2018

Wiceszef MSWiA Krzysztof Kozłowski wziął udział w uroczystym otwarciu Oddziału Transplantacji Szpiku w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Nr 1 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

Otwarcie Oddziału Transplantacji Szpiku

Powstanie Oddziału Transplantacji  Szpiku, ośrodka pobierającego i przeszczepiającego komórki krwiotwórcze oraz Banku Komórek Krwiotwórczych uzupełni prowadzone w Klinice Hematologii leczenie pacjentów ze Szczecina i całego regionu. Mieszkańcy północno-zachodniej Polski zmagający się z zaawansowanymi chorobami nie będą musieli jeździć do odległych ośrodków, takich jak Łódź czy Poznań, aby móc poddać się profesjonalnej i nowoczesnej terapii. Dzięki dotacji z budżetu państwa w wysokości 2 mln zł możliwe było pełne wyposażenie wybudowanego wcześniej Oddziału Transplantacji Szpiku oraz Banku Komórek Krwiotwórczych w niezbędny specjalistyczny sprzęt.

- To, że dzisiaj możemy otworzyć nowoczesny, dobrze wyposażony oddział, to zasługa Jego Magnificencji Rektora i współpracowników. Życzę państwu siły i determinacji oraz sukcesów w realizacji misji, do której zostaliście Państwo powołani, pomocy pacjentom – podkreślił wiceminister Krzysztof Kozłowski.

Prof. dr hab. Bogusław Machaliński, rektor Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, podziękował wiceszefowi MSWiA za pomoc w stworzeniu oddziału. - Dzięki olbrzymiemu wsparciu i życzliwości Pana Wiceministra, wówczas wojewody zachodniopomorskiego Krzysztofa Kozłowskiego, uzyskaliśmy ponad 2 mln zł na niezbędny dla oddziału sprzęt – powiedział rektor.