W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

W Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbyła się promocja oficerska

06.06.2019

- Serdecznie gratuluję Paniom i Panom tego wielkiego zaszczytu, jakim jest dołączenie do grona oficerskiego – powiedział dziś (6 czerwca 2019 r.) do funkcjonariuszy wiceminister Jarosław Zieliński w trakcie uroczystej promocji absolwentów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Wspólne zdjęcie uczestników uroczystości w Szczytnie

Postanowieniem prezydenta Andrzeja Dudy na pierwszy stopień oficerski – podkomisarza Policji – mianowanych zostało 171 policjantów i policjantek. Wiceminister Jarosław Zieliński zwrócił uwagę, że znalezienie się w gronie oficerów to wielki zaszczyt i wyróżnienie, ale także zobowiązanie wobec formacji i ojczyzny. - Jestem przekonany, że macie tego pełną świadomość, a to zobowiązanie zechcecie podjąć i jak najlepiej wykonywać przez całe lata swojej dalszej służby – dodał wiceszef MSWiA.

Wiceminister Jarosław Zieliński przypomniał, że tegoroczna promocja oficerska jest wyjątkowa, ze względu na obchodzony jubileusz 100-lecia powstania Policji Państwowej. - Życzę Wam, aby Wasza służba przynosiła satysfakcję przez całe dalsze jej lata. Będziecie coraz bardziej przejmować odpowiedzialność za całą formację – stwierdził wiceminister. Jak dodał, z najnowszych badań wynika, że 89 proc. Polaków uważa Polskę za kraj bezpieczny, a 98 proc. Polaków uważa, że bezpieczna jest najbliższa okolica ich miejsca zamieszkania. 75 proc. obywateli dobrze ocenia pracę Policji - to najwyższy wskaźnik od powstania Policji w 1990 roku. 

- Dziękuję za trud i wysiłek jaki włożyliście w to, aby otrzymać szlify oficerskie. My - kierownictwo polskiej Policji, również kiedyś tutaj byliśmy. Bądźcie dobrymi przełożonymi, pamiętajcie o swoich podwładnych - to oni służą oddanie naszej ojczyźnie – powiedział z kolei gen. insp. Jarosław Szymczyk.

Policyjny kurs oficerski, który kończy się mianowaniem na stopień podkomisarza, trwa ok. 6 miesięcy i odbywa się w systemie dziennym. Zajęcia mają charakter teoretyczny i praktyczny. Policjanci pogłębiają swoją wiedzę w zakresie m.in. prawa, psychologii, cyberprzestępczości czy terroryzmu. Szkolenie kończy się obowiązkowym egzaminem.

Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie to jedyna placówka w Polsce, która prowadzi kursy oficerskie. Zdobyta w czasie kursu specjalistyczna wiedza i umiejętności umożliwiają wykonywanie zadań zawodowych na wyższym poziomie, a także pozwalają na objęcie stanowisk kierowniczych. Absolwenci szkoły oficerskiej to przede wszystkim eksperci pionu służby prewencyjnej bądź kryminalnej. 

Zdjęcia (5)