W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Warsaw Humanitarian EXPO otwarte

11.06.2019

Prezydent Andrzej Duda, Jacek Czaputowicz, szef MSZ oraz Renata Szczęch, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji uczestniczyli we wtorek (11 czerwca br.) w otwarciu Warsaw Humanitarian EXPO. To największe w regionie targi poświęcone globalnej pomocy humanitarnej oraz rozwojowej, a także pierwsze tego typu wydarzenie organizowane w Europie Środkowo - Wschodniej.

Teczka MSWiA z motywem orła z Godła RP

- Wierzę, że tworząc płaszczyznę do wymiany doświadczeń i przemyśleń dla specjalistów z niemal całego świata, możemy przyczynić się do dalszego rozwoju działalności humanitarnej – tak, aby w przyszłości pomoc udzielana była szybciej, skuteczniej i tak, żeby rzeczywiście trafiała do wszystkich, zwłaszcza tych najbardziej potrzebujących – powiedział podczas inauguracji prezydent RP Andrzej Duda, który objął międzynarodowe targi humanitarne honorowym patronatem. 

Targi odbywają się od 11 do 13 czerwca br. w Nadarzynie. To okazja dla polskich firm zaprezentowania usług, towarów i ofert m.in. w obszarze systemów bezpieczeństwa i technologii informacyjnej. Międzynarodowe targi humanitarne to także przestrzeń dla biznesu, instytucji publicznych oraz organizacji międzynarodowych stwarzająca możliwości poszerzenia wiedzy w zakresie pomocy humanitarnej i rozwojowej. Ważnym aspektem wydarzenia jest udział w szkoleniach dotyczących przetargów organizowanych przez ONZ. Targom towarzyszy Miasteczko Humanitarne oraz Światowy Zjazd Wolontariuszy.

Współpraca rozwojowa to wyraz solidarności z państwami rozwijającymi się. W ciągu ostatnich 3 lat Polska dziewięciokrotnie zwiększyła środki na pomoc humanitarną. Dzięki temu wsparcie dotarło do ofiar katastrof i konfliktów w Iraku, Libanie, Jordanii, Syrii i na Ukrainie. 

Zdjęcia (4)