W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wiceminister Jarosław Zieliński spotkał się z pracownikami Instytutu „MORATEX”

26.03.2019

Wiceminister Jarosław Zieliński zwiedza Instytut Technologii Bezpieczeństwa "MORATEX"

W Instytucie Technologii Bezpieczeństwa „MORATEX” w Łodzi powstają projekty m.in. sprzętu oraz odzieży ochronnej dla funkcjonariuszy. We wtorek (26 marca br.) z pracownikami Instytutu spotkał się wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński.

Instytut Technologii Bezpieczeństwa „MORATEX” od 1999 roku jest resortową jednostką badawczo-rozwojową nadzorowaną przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Jego głównym zadaniem jest opracowywanie rozwiązań na potrzeby Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej i Służby Ochrony Państwa. 

Innowacyjność stosowanych rozwiązań badawczo-technologicznych jest potwierdzana przyznawanymi przez Urząd Patentowy prawami ochrony. Do tej pory Instytut pozyskał ponad 100 patentów i ponad 140 wzorów użytkowych.