W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wiceminister Renata Szczęch z wizytą w Dokszycach na Białorusi

08.12.2018

Renata Szczęch, podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, złożyła wizytę na Białorusi. W sobotę 8 grudnia 2018 roku wiceminister wzięła udział w uroczystości poświęcenia odrestaurowanego cmentarza w Dokszycach, upamiętniającego ofiary wojny polsko-bolszewickiej. Odnowienie kwatery zostało sfinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Na grobach poległych żołnierzy wiceminister złożyła wieniec. Towarzyszył jej Marcin Wojciechowski, Chargé d’affaires w Ambasadzie Polski w Mińsku.

wizyta_MRSz_na_Bialorusi

Podczas wizyty w Dokszycach wiceminister Renata Szczęch spotkała się w parafii Trójcy Przenajświętszej z miejscowym duchowieństwem oraz z dziećmi uczącymi się języka polskiego, którym wręczyła symboliczne upominki z Polski.

Wiceminister Renata Szczęch jest współprzewodniczącą Polsko-Białoruskiej Międzyrządowej Komisji Koordynacyjnej ds. Współpracy Transgranicznej. W piątek 7 grudnia 2018 r. wiceminister wzięła udział w XIII posiedzeniu tej komisji w Mińsku.