W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wiceszef MSWiA na święcie Straży Granicznej w Koszalinie

24.05.2019

Wiceminister Paweł Szefernaker uczestniczył w obchodach święta Straży Granicznej w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie. Obecnie kształci się w nim ponad 200 funkcjonariuszy m.in. na kursach podoficerskich i chorążych.

Święto SG w Koszalinie

- Zaufanie do służb mundurowych w Polsce jest największe od lat, a Polacy wiedzą, że mogą na Was liczyć. Sprawdzacie się w wielu obszarach. Ostatnie dni pokazały, że współpraca służb, w tym Straży Granicznej, jest bardzo ważna. Chcę Wam za to podziękować – powiedział wiceminister Paweł Szefernaker, nawiązując do trudnej sytuacji hydrometeorologicznej na południu Polski.   

Wiceszef MSWiA przypomniał, że Straż Graniczna jest najlepszym ambasadorem Polski w Europie. – Dziś jesteście wymieniani jako ci, którzy tworzą jedną z najlepszych formacji mundurowych odpowiadających za bezpieczeństwo granic w Europie – zaznaczył wiceminister. Słowa wdzięczności i gratulacje skierował także do kadry Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej. 

W Straży Granicznej, podobnie jak w pozostałych służbach mundurowych podległych MSWiA, realizowany jest Program Modernizacji. Ta formacja w latach 2017 – 2020 otrzyma z niego niemal 1,3 mld zł. W Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie ze środków Programu niemal w całości zostanie sfinansowana budowa krytej strzelnicy. Jej koszt to 20 mln zł. W sumie w ciągu 4 lat zaplanowano osiem inwestycji na kwotę 30 mln zł. 

Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie jest jedną z trzech szkół w Polsce kształcącą strażników granicznych.  

Fot. Straż Graniczna
 

Zdjęcia (6)