W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Współpraca bilateralna

Współpraca bilateralna resortu spraw wewnętrznych i administracji obejmuje kontakty dwustronne z partnerami europejskimi oraz pozaeuropejskimi i służy przede wszystkim podnoszeniu poziomu bezpieczeństwa wewnętrznego. Prowadzona jest zgodnie z ogólnymi kierunkami i priorytetami polskiej polityki zagranicznej wyznaczanymi przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Współpraca dwustronna realizuje cele wynikające z polityki europejskiej RP, stanowiąc instrument oddziaływania na proces kształtowania stanowisk poszczególnych państw członkowskich.

Kontakty dwustronne kształtowane są według porządku geograficznego a kierunki rozwoju współpracy bilateralnej wyznaczane są w oparciu o uwarunkowania regionalne oraz sytuację na arenie europejskiej, a także trendy globalne.

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
19.11.2018 12:10 Adam Nowakowski
Pierwsza publikacja:
19.11.2018 12:10 Adam Nowakowski