W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

XV Konferencja Krajowej Sieci Migracyjnej

03.06.2019

- Przy pracach nad poprawą efektywności zarządzania migracjami w całej Europie musimy pamiętać o wspieraniu zarówno kontroli legalności wjazdu i pobytu cudzoziemców, jak i o przeciwdziałaniu nielegalnej migracji - powiedziała Renata Szczęch, podsekretarz stanu w MSWiA, podczas otwarcia XV Konferencji Krajowej Sieci Migracyjnej.

Wystąpienie wiceminister Renaty Szczęch podczas konferencji European Migration Network.

Tematem dwudniowej konferencji jest „Współpraca z państwami trzecimi przy przeciwdziałaniu przemytowi oraz handlowi ludźmi”. Jak podkreśliła wiceminister Renata Szczęch, ze zjawiskiem handlu ludźmi możemy mieć do czynienia także w czasie legalnego pobytu cudzoziemca na terytorium Polski czy innych państw członkowskich UE. Przykładem tego jest m.in. praca przymusowa.

Głównym celem konferencji jest podniesienie świadomości na temat przyczyn i charakteru przemytu i handlu ludźmi. Eksperci omówią m.in. praktyki i wyzwania pojawiające się we współpracy z krajami trzecimi w zwalczaniu handlu ludźmi i przemytu osób.

Ponadto konferencja skoncentruje się na roli współpracy dwustronnej z krajami pochodzenia. Szczególna uwaga zostanie zwrócona na to, czy i w jaki sposób umowy międzynarodowe lub pomoc rozwojowa mogą wpłynąć na skuteczniejsze przeciwdziałanie takim zjawiskom jak handel ludźmi. Przedstawione zostaną też najlepsze praktyki, które rządy mogą wdrożyć w walce z nielegalną migracją.

Konferencja odbywa się w dniach 3-4 czerwca br. w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Zdjęcia (6)