W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

EIT Manufacturing, wsparcie na drodze do transformacji cyfrowej

16.06.2021

16 czerwca 2021 roku odbyło się spotkanie informacyjne zorganizowane przez Biuro NCBR w Brukseli - Business & Science Poland (BSP) we współpracy z EIT Manufacturing, które było doskonałą okazją do szczegółowego zapoznania się z dostępnymi możliwościami uzyskania wsparcia w zakresie wdrażania innowacji przez przedsiębiorców.

EIT Manufacturing, wsparcie na drodze do transformacji cyfrowej

EIT Manufacturing to jedna z największych międzynarodowych organizacji, która zajmuje się edukacją, akceleracją i wdrażaniem innowacji przemysłowych w Europie, a jej głównym celem jest integracja uczestników europejskiego przemysłu i wspieranie ich w rozwijaniu innowacyjnych produktów, procesów i usług, które - przy zachowaniu zasad zrównoważonego rozwoju - zwiększają globalną konkurencyjność europejskiej gospodarki.

Spotkanie otworzyła Ewa Kocińska-Lange, Dyrektor Biura NCBR w Brukseli/BSP, która przywitała wszystkich uczestników spotkania i przekazała głos dr Krzysztofowi Lipcowi, pełnomocnikowi Dyrektora Przemysłowego Instytutu Automatyki i Pomiarów (PIAP). Głównym celem jego prezentacji było dostarczenie informacji o możliwościach, jakie daje współpraca nauki i biznesu dla produkcji w ramach EIT Manufacturing. Następnie głos zabrała Francesca Girardi, Kierownik ds. Operacyjnych, z Regionalnej Strategii Innowacji w ramach EIT Manufacturing, która opowiedziała, jakie korzyści finansowe i merytoryczne są  oferowane zarówno dla firm jak i instytucji naukowych w ramach przystąpienia jako partner do wspólnoty wiedzy innowacji. Duży nacisk został również położony na uzyskanie wsparcia rozwojowego startupów i MŚP w celu wzmocnienia ich konkurencyjności oraz otwarcia na rynki europejskie i na nowe modele biznesowe przy współpracy dużych firm oraz instytucji badawczych i uniwersytetów w ramach EIT Manufacturing. Bardzo ciekawym przykładem historii sukcesu była prezentacja dr Damira Grguraša – z Departamentu Zarządzania Technologiami Wytwarzania z Uniwersytetu w Ljublanie, który dzięki wsparciu finansowemu programu Jumpstarter w ramach EIT otworzył i rozwiną firmę ArcLub, odnioszac ogromny sukces rynkowy, co może być przykładem  na drodze do transformacji gospodarki cyfrowej. Ekspertki z Biura NCBR w Brukseli: Jowita Pawlak oraz Marta Krutel opowiedziały o możliwościach finansowych, jakie oferuje zarówno dla przedsiębiorców jak i sektora nauki nowy program ramowy Horyzont Europa.

W spotkaniu wzięło udział około 100 osób,  przedstawicieli małych i średnich firm, dużego przemysłu i jednostek naukowych, pozyskując tym samym szczegółowe informacje, w jaki sposób można czerpać największe korzyści z przedstawionych programów europejskich dla rozwoju swoich innowacji.

Zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz obserwowania nas w mediach społecznościowych. Wkrótce pojawią się tam informacje o kolejnych organizowanych spotkaniach w ramach tego cyklu.

Materiały

EIT
1​_V6​_EIT​_16062021.pdf 2.74MB
ArcLub One
2​_ArcLub​_One.pdf 1.43MB
Horyzont Europa
3​_Horyzont​_Europa​_16062021.pdf 0.98MB
HE Accelerator MKrutel
4​_HE​_Accelerator​_MKrutel.pdf 1.17MB
{"register":{"columns":[]}}