W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

III Seminarium „Nowoczesne Ciepło – sieci ciepłownicze, chłód, ciepło odpadowe, magazyny ciepła”

04.10.2022

Wydawnictwo „Nowa Energia” zaprasza do Poznania na III Seminarium „Nowoczesne Ciepło – sieci ciepłownicze, chłód, ciepło odpadowe, magazyny ciepła”. W jego trakcie transformacji ciepłownictwa w przedsięwzięciach NCBR opowie Aneta Więcka, kierownik projektu z Działu Rozwoju Innowacyjnych Metod Zarządzania Programami w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju.

Zaproszenie

Celem Seminarium, które odbędzie się dniach 4-5 października br., jest przekazanie praktycznej wiedzy z zakresu: rozwoju niskotemperaturowych sieci ciepłowniczych, pozyskiwania chłodu z ciepła sieciowego, możliwość wykorzystania ciepła odpadowego pochodzącego z różnych źródeł, generacja rozproszona w systemach ciepłowniczych, korzyści prawne, finansowe i środowiskowe – opłacalność, przykłady instalacji wykorzystania ciepła odpadowego – doświadczenia praktyczne, możliwości wsparcia finansowego dla instalacji i sieci niskotemperaturowych i chłodniczych, odzysku ciepła odpadowego, magazynów ciepła, prezentacja dostępnych technologii.

Seminarium adresowane jest do przedsiębiorstw energetycznych, ciepłowniczych i przemysłowych, firm współpracujących z szeroko pojętą branżą ciepłowniczą, naukowców zajmujących się problematyką wykorzystania ciepła odpadowego oraz chłodu.

Szczególnie polecamy wystąpienie Anety Więckiej z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. 4 października nasza ekspertka przedstawi prezentację „Transformacji ciepłownictwa w przedsięwzięciach NCBR” na przykładzie takich projektów, jak: „Ciepłownia Przyszłości, czyli system ciepłowniczy z OZE” oraz „Elektrociepłownia w lokalnym systemie energetycznym”, które są realizowane ze wsparciem Funduszy Europejskich w ramach Programu Inteligentny Rozwój.

Moderatorem Seminarium będzie prof. Wojciech Bujalski, Dyrektor Instytutu Techniki Cieplnej na Politechnice Warszawskiej.

Materiały:

https://konferencje.nowa-energia.com.pl/cieplownictwo/2022/

{"register":{"columns":[]}}