W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Impera Alfa sp. z o.o.

Fundusz Impera Alfa Alternatywna Spółka Inwestycyjna sp.z o.o. jest funduszem typu, który został w celu finansowania projektów technologicznych na etapie Proof of Principle oraz Proof of Concept pochodzących przede wszystkim ze środowisk jednostek naukowych. Głównym obszarem zainteresowania Funduszu są projekty z obszaru Krajowej Inteligentnej Specjalizacji nr 2 Innowacyjne technologie, procesy i produkty sektora rolno-spożywczego i leśno-drzewnego. 

Pasek logotypów: od prawej: Unii Europejskiej Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju,
Rzeczpospolitej Polskiej oraz Funduszy Europejskich - Programu Inteligentny Rozwój.

Portfel spółek B+R funduszu

On Demand Sp. z o.o.

Opis projektu:
Efektywna realizacja zamówień oraz obsługa coraz większej liczby klientów na platformie Szopi.pl wymaga ciągłego rozwoju i optymalizacji rozwiązań logistycznych i sprawnie działającego systemu informatycznego. Jednym z głównych wyzwań dla platformy jest efektywna strategia przydzielania zadań, które napływają w czasie rzeczywistym - co oznacza, że nie mogą być one zaplanowane z góry.

  • Wysokość otrzymanego wsparcia:
    Dofinansowanie NCBR: 2 400 000 zł
    Wkład własny: 600 000 zł

    Data udzielonego wsparcia:
    5 grudnia 2017 r.

    Dane kontaktowe:
    Ul. Bociana 22 a, 31 -231 Kraków

Air Fusion inc , oddział Polska

Opis projektu:
Celem projektu jest przeprowadzenie prac badawczo-rozwojowych w zakresie stworzenia AF EDP z systemem archiwizowania, filtrowania, poszukiwania, tworzenia konfigurowalnych paneli obsługi, automatyzacji procesów i API, silnika AF i AI z funkcjami przetwarzania wstępnego. Stworzenie rozbudowanej platformy danych 

  • Wysokość otrzymanego wsparcia:
    Dofinansowanie NCBR: 2 400 000 zł
    Wkład własny: 600 000 zł

    Data udzielonego wsparcia:
    7 kwietnia 2018 r.

    Dane kontaktowe:
    Stanisława Moniuszki 39, 89-100 Nakło nad Notecią
    Edward Mier Jędrzejowicz
    Numer telefonu  Tel.: +48 606 418 306 
    Adres mailowy  E-mail: m.nalazek-migon@relyonart.com

Grafik Optymalny spółka z o.o

Opis projektu:
Celem projektu jest stworzenie narzędzi typu predictive HR. Stworzenie mechanizmów predykcji rotacji pracowników w sektorze usług jest wyczekiwanym przez rynek rozwiązaniem. W dobie wzrastających kosztów pracy i niskiego bezrobocia, a także rosnących oczekiwań pracowników, niezbędne jest wprowadzenie rozwiązań, które wydłużają okres zatrudnienia w podmiotach gospodarczych. Jednym z narzędzi będzie funkcjonalność w systemie Grafik Optymalny, która na podstawie zbieranych informacji, pozwoli wytypować pracowników, u których może wzrastać gotowość do rotacji. Dodatkowym modułem, który będzie wstępnie rozwijany, jest funkcjonalność sugestii zmian, które pozwolą zapobiec temu zdarzeniu

  • Wysokość otrzymanego wsparcia:
    Dofinansowanie NCBR: 800 000 zł
    Wkład własny: 200 000 zł

    Data udzielonego wsparcia:
    29 marca 2019 r.

    Dane kontaktowe:
    ul. Obornicka 330, 60-689 Poznań, 
    Karolina Dolaś, Grzegorz Galos

Dietomatic spółka z o.o

Opis projektu:
Celem spółki jest stworzenie platformy umożliwiającej współpracę klientów i przedsiębiorstw świadczących usługi cateringu dietetycznego. Catering dietetyczny jest to usługa zapewniająca konsumentowi zbilansowaną i dostosowaną do jego potrzeb dietę. Obecnie znalezienie cateringu dietetycznego przez konsumenta wymaga poświęcenia czasu na przeszukiwanie zasobów internetowych, samodzielnej analizy i porównania przedstawionych ofert, a następnie zamówienia. Przedsiębiorstwa świadczące usługi cateringu docierają do klientów przy użyciu reklamy ambientowej, internetowej oraz ulotek promocyjnych.

  • Wysokość otrzymanego wsparcia:
    Dofinansowanie NCBR: 800 000 zł
    Wkład własny: 200 000 zł

    Data udzielonego wsparcia:
    28 czerwca 2018 r.

    Dane kontaktowe:
    Rusałka 17B, 20-103 Lublin
    Konrad Ciastoch – Prezes Zarządu

STARTUPBASIS POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

Opis projektu:
Celem Twórców jest stworzenie platformy typu mobile marketplace oraz towarzyszącej jej aplikacji mobilnej, umożliwiających przesyłanie plików multimedialnych (pliki zdjęciowe, pliki wideo) w formule przetwarzania strumieniowego (ang. streaming) za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Platforma jest zaprojektowana dla dwóch typów użytkowników: streamer’ów, czyli osób, które nagrywają materiał i osób zlecających - odbiorców streamu, którzy ów materiał nabywają za ustaloną kwotę. Celem platformy Travvil jest stworzenie technologii teleinformatycznej, która umożliwia zamawianie relacji na żywo z wybranego miejsca lub wydarzenia, która pomoże konsumentowi w podjęciu danej decyzji.

  • Wysokość otrzymanego wsparcia:
    Dofinansowanie NCBR: 800 000 zł
    Wkład własny: 200 000 zł

    Data udzielonego wsparcia:
    7 lutego 2020 r.

    Dane kontaktowe:
    Bursztynowa 16, 65-012 Zielona Góra, Polska
    Jakub Mazurkiewicz – Prezes Zarządu

Polish Milk Technologies Sp. z o.o

Opis projektu:
Celem Projektu jest opracowanie składu recepturowego i technologii otrzymywania wyrobów na bazie polskiego mleka krowiego w proszku w postaci tabletek oraz gum do żucia. Tabletki te charakteryzować się będą podwyższonym potencjałem prozdrowotnym w stosunku do tego typu produktów istniejących już na rynku, przy jednoczesnym dążeniu do zachowania „czystej etykiety”, tj. eliminacji z ich składu surowcowego sztucznych barwników, aromatów, wypełniaczy i konserwantów, a następnie rozpoczęcie ich produkcji.

SenseVR Sp. z o.o.

Opis projektu:
Inwestycja w projekt SenseVR ma na celu ukończenie i optymalizację aplikacji Qupto by SenseVR – opartej o nowatorskie technologie automatyzacji i optymalizacji oraz analityki 3D, a także bazującej na całkowicie nowej koncepcji zastosowania technologii rozszerzonej rzeczywistości (AVR), skalowanej, wystandaryzowanej oraz zintegrowanej z usługami sieciowymi i sprzedażowymi aplikacji mobilnej, przeznaczonej dla deweloperów nieruchomościowych. 

Celem aplikacji jest prezentacja nieruchomości w formie modeli 3D na urządzeniach mobilnych i jednoczesne zbieranie danych nt. zachowań sprzedażowych konsumentów. Powyższe umożliwia uzyskanie informacji na temat preferencji zakupowych klientów i w konsekwencji optymalizację procesów zakupowych/sprzedażowych czy wynajmu nieruchomości.

Hideez Poland Sp. z o.o.

Opis projektu:
FIDO Key, narzędzia nowej generacji służącego do uwierzytelniania dostępu do zasobów mobilnych, desktopowych oraz online, opartego na bezprzewodowej technologii Bluetooth. Hideez FIDO Key ma zostać opracowany zgodnie ze standardami opracowanymi przez międzynarodową organizację FIDO (ang. Fast Identity Online) – FIDO2 i FIDOU2F. Rozwiązanie składa się  z elementu hardware’owego (klucz Bluetooth) i software’owego. 

Hideez FIDO Key upraszcza proces uzyskiwania dostępu do zasobów dzięki funkcjonalności zapisywania haseł przez urządzenie. Rozwiązanie ułatwia użytkownikowi końcowemu uzyskanie dostępu do jego konta bankowego czy profilu na stronie internetowej – wymagana jest tylko znajomość kodu PIN oraz posiadanie klucza Hideez FIDO Key. 

  • Wysokość otrzymanego wsparcia:
    Dofinansowanie NCBR: 899 259,96 zł
    Wkład własny: 224 815,00 zł

    Data udzielonego wsparcia:
    14 października 2020 r.

    Dane kontaktowe:
    Denis Zaliznjak 
    Obrońców Wybrzeża 23 / 148, 80-398 Gdańsk

FCQ Sp. z o.o.

Opis projektu:
Założeniem projektu jest stworzenie platformy inwestycyjnej, umożliwiającej inwestorom dokonanie inwestycji w nieruchomości komercyjne poprzez nabycie opcji kupna udziałów w spółkach celowych będących właścicielami nieruchomości. Dzięki platformie FCQ zniesiona zostanie bariera finansowa wejścia na rynek, dzięki czemu stanie się on dostępny dla nowej, dużej grupy inwestorów. Platforma będzie oferowała możliwość inwestowania zarówno w pojedyncze nieruchomości, jak i w pakiety umożliwiające dywersyfikowanie ryzyka. Oferta dla różnych grup nowych inwestorów, będzie wybrana przez doświadczonych specjalistów rynku nieruchomości. 

  • Wysokość otrzymanego wsparcia:
    Dofinansowanie NCBR: 801 280 zł
    Wkład własny: 200 320 zł

    Data udzielonego wsparcia:
    30 listopada 2020 r.

    Dane kontaktowe:
    Maciej Król
    Tomasza Zana 43 / 2.1, 20-601 Lublin

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
13.01.2023 09:21 Szymon Iwańczuk
Pierwsza publikacja:
24.02.2021 11:46 Paweł Kęska
{"register":{"columns":[]}}