W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

„Innowacyjna biogazownia”, czyli biometan z odpadów na kongresie ENVICON

„Innowacyjna biogazownia”, czyli biometan z odpadów na kongresie ENVICON
2022-10-18 
2022-10-19 

, Poznań 
  • KIEDY

    18 października 2022 (wtorek) - 19 października 2022 (środa)

    DODAJ DO KALENDARZA
  • GDZIE

    Poznań

Uczestnicy dużej międzynarodowej konferencji w Poznaniu poznają szczegóły i stan zaawansowania przedsięwzięcia Narodowego Centrum Badan i Rozwoju „Innowacyjna biogazownia”. Jego realizacja jest możliwa dzięki wsparciu Funduszy Europejskich.

Zaproszenie

Międzynarodowy Kongresu Ochrony Środowiska ENVICON jest znaczącym wydarzeniem dotyczącym ochrony środowiska w Polsce. Od lat gromadzi ekspertów z branży, przedstawicieli biznesu, firm komunalnych czy organizacji branżowych. Silnie reprezentowani są także członkowie administracji rządowej i samorządowej oraz naukowcy.

W drugim dniu konferencji, w ramach sesji „ENERGIA. BIOMETAN, CNG I WODÓR W GOSPODARCE KOMUNALNEJ”, dr Ewa Krasuska z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju zaprezentuje realizowane przez NCBR przedsięwzięcie „Innowacyjna biogazownia”. Jest ono prowadzone w formule zamówienia przedkomercyjnego dzięki Funduszom Europejskim w ramach Programu Inteligentny Rozwój.

Przedsięwzięcie, wpisujące się we wspieranie realizacji strategii Europejskiego Zielonego Ładu, służy opracowaniu i zademonstrowaniu w skali półprzemysłowej oraz przemysłowej przełomowej technologii produkcji biometanu i bionawozów z odpadów.  Przedstawicielka NCBR przedstawi relację z mikroinstalacji biogazu, które powstały w ramach „Innowacyjnej biogazowni” w Brodach (Wielkopolska). Obecnie trwają testy wydajności trzech opracowanych technologii.

W nadchodzącym  roku w oparciu o najlepsze rozwiązanie – zwycięską technologię – zostanie wybudowana instalacja w skali przemysłowej, tzw. demonstrator technologii, czyli biogazownia o produkcji biometanu na poziomie około 1 mln m3 rocznie. Będzie to prawdopodobnie pierwsza instalacja w Polsce, która dostarczy biometan o parametrach jakościowych równoważnych do gazu ziemnego sieciowego.

{"register":{"columns":[]}}