W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Konferencja „Kryzys energetyczny a wzrost znaczenia wodoru”

Konferencja „Kryzys energetyczny a wzrost znaczenia wodoru”
2023-09-26 
 

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, Szczecin Centrum Badawczo-Dydaktyczne Nanotechnologii
  • KIEDY

    26 września 2023 (wtorek)

    DODAJ DO KALENDARZA
  • GDZIE

    Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

    Szczecin

    Centrum Badawczo-Dydaktyczne Nanotechnologii

Zaproszenie

W dniach 26-27 września przedstawiciele biznesu, naukowcy oraz studenci i doktoranci spotkają się w Szczecinie podczas konferencji „Kryzys energetyczny a wzrost znaczenia wodoru”. Konferencja będzie doskonałą okazją do prezentacji osiągnięć naukowych, najnowszych wyników badań oraz prac rozwojowych związanych z technologią wodorową, a także odpowiedzi na pytanie: W jaki sposób można zastąpić energetykę węglową? – teraz i w przyszłości. Wśród zaproszonych gości nie zabraknie eksperta Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Kamil Grotnik Zastępca Dyrektora Działu Dotacji Krajowych i Funduszy UE opowie o możliwościach finansowania projektów B+R. Wydarzenie organizowane przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie potrwa dwa dni.

Kryzys energetyczny jest jednym z kluczowych tematów w ostatnim czasie, dlatego zaplanowane podczas konferencji spotkania oraz naukowy dyskurs wydarzenia pozwolą na nawiązanie kontaktów, które mogą przełożyć się na przygotowanie lub rozwijanie projektów naukowo-badawczych związanych z wodorem. Oprócz pokazania najnowszych trendów w zakresie technologii wodorowych, wydarzenie będzie miejscem do przedstawienia na forum publicznym wyników prac studentów i doktorantów, którzy w przyszłości staną się absolwentami „Akademii Wodorowej” i których projekty rozwiną technologie wodorowe pozwalające zastąpić wodorem paliwa kopalniane.

Realizowany przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie projekt „Akademia Wodorowa” ma na celu zainteresowanie studentów i doktorantów technologiami wodorowymi oraz budowę podstaw do kształcenia przyszłych kadr zainteresowanych pracą w przemyśle wodorowym rozwijanym przez Grupę Azoty S.A.

Wystąpienie Kamila Grotnika, Zastępcy Dyrektora Działu Dotacji Krajowych i Funduszy UE będzie miało miejsce pierwszego dnia konferencji 26.09 o godz. 9.45-10.15.

W drugim dniu konferencji odbędą się podsumowania sesji plenarnych.

{"register":{"columns":[]}}