W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Konferencja NCBR dot. Symulatora Polskiego Systemu Energetycznego

Konferencja NCBR dot. Symulatora Polskiego Systemu Energetycznego
2024-04-12 
 

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, 
Zaproszenie

W piątek 12 kwietnia 2024 r. w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju odbędzie się konferencja dotycząca Symulatora Polskiego Systemu Energetycznego, narzędzia analitycznego opublikowanego przez NCBR.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju stworzyło narzędzie edukacyjne, Symulator Polskiego Systemu Energetycznego, który umożliwia analizowanie różnych wariantów transformacji energetycznej Polski, z uwzględnieniem sposobu korzystania z energii po stronie odbiorcy. Za pomocą danych liczbowych Symulator pokazuje, co jest istotne w kontekście transformacji energetycznej oraz jakie technologie są potrzebne do tego procesu. Podczas spotkania dowiedzą się Państwo, jak korzystać z Symulatora Polskiego Systemu Energetycznego oraz wykorzystywać go w pracy i nauce.

W pierwszej części spotkania Wojciech Racięcki, dyrektor Działu Rozwoju Innowacyjnych Metod Zarządzania Programami opowie o genezie Symulatora, a Marcin Popkiewicz, ekspert i dziennikarz zajmujący się powiązaniami w obszarach gospodarka-energia-zasoby-środowisko oraz przewodniczący Komitetu Monitorującego projekty z zakresu Europejskiego Zielonego Ładu w NCBR zaprezentuje działanie Symulatora Polskiego Systemu Energetycznego. Dr Ewa Krasuska, doradca strategiczny NCBR, wygłosi prezentację pt. Biometan kluczem do transformacji energetycznej.

W drugiej części spotkania odbędzie się dyskusja dotycząca Symulatora Polskiego Systemu Energetycznego oraz przyszłości energetyki w Polsce.

Projekt Symulator Polskiego Systemu Energetycznego współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Inteligentny Rozwój oraz Programu Pomoc Techniczna.

{"register":{"columns":[]}}