W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

NCBR na Green Gas Poland 2023

NCBR na Green Gas Poland 2023
2023-12-01 
 

, 

Tematyka konferencji Green Gas Poland, która odbędzie się 1 grudnia br. w Warszawie, koncentrować się będzie na wyzwaniach oraz szansach stojących przed polską i europejską branżą biogazową i biometanową. Podczas wydarzenia odbędą prelekcje, wykłady i dyskusje dotyczące innowacji w sektorze produkcji biogazu i biometanu, połączone z prezentacją nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

zaproszenie poir

W konferencji weźmie udział jako prelegentka Aneta Więcka – kierownik projektu dwóch przedsięwzięć badawczych Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, które mają na celu transformację polskich systemów ciepłowniczych: „Ciepłownia Przyszłości, czyli system ciepłowniczy z OZE” i „Elektrociepłownia w lokalnym systemie energetycznym”. 

Podczas wydarzenia Aneta Więcka wspólnie z  Jakubem Ufnalem – prezesem Biogas East sp. z o.o.  i Maciejem Ufnalem – wiceprezesem Biogas East sp. z o.o. przedstawią  przedsięwzięcie NCBR „Elektrociepłownia w lokalnym systemie energetycznym” i projekt elektrociepłowni OZE, która obecnie powstaje w Sokołowie Podlaskim.

Projekt „Bezpieczna i Czysta Energia dla Sokołowa” znalazł się na szczycie listy rankingowej po pierwszym etapie przedsięwzięcia NCBR „Elektrociepłownia w lokalnym systemie energetycznym”, realizowanego w Programie Inteligentny Rozwój ze środków Funduszy Europejskich. W ramach projektu wydzielona sieć ciepłownicza będzie zasilana energią wytworzoną w układzie silników kogeneracyjnych (CHP), pomp ciepła i kotła biogazowego, gdzie paliwem będzie w niemal 100% biometan pochodzenia rolniczego, w przyszłości uzupełniony o biometan wytwarzany z odpadów przemysłowych i komunalnych.

Przedsięwzięcie „Elektrociepłownia w lokalnym systemie energetycznym” jest tylko jedną z inicjatyw NCBR wspierających realizację strategii Europejskiego Zielonego Ładu (European Green Deal). W ramach tej transformacji, dzięki zaangażowaniu środków z Funduszy Europejskich w Programie Inteligentny Rozwój, powstają również: ciepłownia przyszłości, czyli system ciepłowniczy z OZE, budynki efektywnie energetycznie i procesowo, nowoczesne oczyszczalnie ścieków, innowacyjne biogazownie, magazyny energii elektrycznej oraz ciepła i chłodu, wentylacja dla szkół i domów oraz technologie domowej retencji.

WIĘCEJ INFORMACJI

{"register":{"columns":[]}}