W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

NCBR na Kongresie 590

NCBR na Kongresie 590
2022-06-23 
 

, Warszawa 

W Warszawie od środy trwa 7. już edycja Kongresu 590, którego ideą jest stworzenie przestrzeni do kooperacji dla polskich przedsiębiorców, naukowców i decydentów politycznych. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju jest Partnerem Głównym wydarzenia. To dobra okazja by spotkać ekspertów NCBR, jak również beneficjentów realizujących innowacyjne projekty dzięki środkom z Funduszy Europejskich.

K590

Eksperci Grupy NCBR wezmą udział w licznych debatach panelowych, poruszających zagadnienia związane m.in. polską drogą do neutralności klimatycznej, magazynowaniem energii, możliwościami zastosowań wodoru w przyszłości czy zieloną koleją. Na wydarzeniu będzie również obecny dr Remigiusz Kopoczek, p.o. dyrektor NCBR, który zasiądzie w panelach nt. budowy ekonomii kosmicznej, współpracy w ramach Trójmorza oraz edukacji i rozwoju nauki. Z kolei Krzysztof Szubert, Prezes Zarządu NCBR Investment Fund poprowadzi dyskusję o cyfrowej przyszłości finansów. Dodatkowo, ekspert IDEAS NCBR, dr Tomasz Michalak wypowie się w panelu podnoszącym kwestię bezgotówkowej waluty cyfrowej.

Zapraszamy do odwiedzenia stoiska NCBR – będzie to dobra okazja, aby porozmawiać z naszymi przedstawicielami nt. aktualnej oferty konkursowej czy innych możliwości dofinansowania innowacyjnych projektów, oferowanych przez Centrum. Spotkać tu też będzie można naszych beneficjentów, którzy realizują przyszłościowe projekty w ramach dofinansowania z Funduszy Europejskich:

  • Konsorcjum EcoTech System (lider), MWS (Maspex Wadowice), Polska Akademia Nauk, które dzięki dofinansowaniu z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój realizuje projekt innowacyjnego systemu zbiórki i recyklingu odpadów;
  • Firmę Haptology, która w ramach dofinansowania z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój opracowuje pierścień haptycznej interakcji w grach video;
  • Uniwersytet Morki w Gdyni, który dzięki dofinansowaniu z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój zrealizował projekt edukacyjny uwrażliwiający na problematykę zanieczyszczenia wód powierzchniowych i kształtujący poczucie odpowiedzialności za ich ochronę.

Kongres 590 odbędzie się w tym roku już po raz siódmy. Nazwa wydarzenia pochodzi od prefiksu kodu kreskowego, którym oznaczane są towary wytwarzane bądź dystrybuowane przez polskie przedsiębiorstwa. Jego głównym celem jest uwolnienie potencjału polskiej gospodarki oraz promocja polskich produktów i usług. Kongres jest skierowany do wszystkich firm: od startupów, przez mikro, małe, średnie, po duże przedsiębiorstwa. To cykliczne wydarzenie gospodarcze, skupiające przedstawicieli polskiego biznesu, nauki, polityki i legislacji oraz gości zagranicznych. Stanowi arenę wymiany myśli, poglądów i doświadczeń polskich przedsiębiorców, menedżerów, polityków, naukowców oraz ekspertów ekonomicznych.

Do zobaczenia na wydarzeniu!

{"register":{"columns":[]}}