W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót
Logo programu ERA-NET CO-FUND SusCrop. Po lewej grafika obrazująca zieloną abstrakcje przypominającą liść i kulę ziemską. Po prawej napis: SusCrop ERA-NET Cofund Sustainable Crop Production FACCEJPI

Ogłoszenie i otwarcie naboru wniosków w konkursie 2022 JOINT FACCE-JPI SUSCROP CALL ON AGROBIODIVERSITY

Ogłoszenie i otwarcie naboru wniosków w konkursie 2022 JOINT FACCE-JPI SUSCROP CALL ON AGROBIODIVERSITY
2022-03-17 
 

, 

Uprzejmie informujemy, że 17 marca 2022 r. zostanie otwarty nabór wniosków w międzynarodowym konkursie organizowanym w ramach trzeciej edycji programu 2022 JOINT FACCE-JPI SUSCROP CALL ON AGROBIODIVERSITY Celem inicjatywy jest stworzenie zintegrowanej przestrzeni badawczej skupiającej się na powiązanych ze sobą wyzwaniach dotyczących zrównoważonego rolnictwa, bezpieczeństwa żywnościowego i skutków zmian klimatycznych.

programy międzynarodowe

Wraz z Zielonym Ładem Unia Europejska zobowiązała się do wspierania transformacji ekologicznej i wyznaczyła rygorystyczne cele w zakresie redukcji zawartości pestycydów i antybiotyków w nawozach. Zobowiązała się również do odwrócenia tendencji degradacji bioróżnorodności do roku 2030.

W związku z tym FACCE-JPI i SusCrop postanowiły połączyć siły w celu ogłoszenia konkursu w zakresie projektów badawczych dotyczących agrobioróżnorodności.

Nabór wniosków wstępnych będzie trwał od 17 marca do 4 maja. Nabór wniosków pełnych potrwa do 22 czerwca. Nabór wniosków pełnych potrwa do 22 czerwca. Wnioski o dofinansowanie projektów badawczych mogą składać polscy przedsiębiorcy, uczelnie, jednostki naukowe oraz konsorcja, w skład których wchodzą organizacje prowadzące badania i upowszechniające wiedzę wyłącznie we współpracy z polskimi przedsiębiorcami.

Celem inicjatywy jest stworzenie zintegrowanej przestrzeni badawczej skupiającej się na powiązanych ze sobą wyzwaniach dotyczących zrównoważonego rolnictwa, bezpieczeństwa żywnościowego i  skutków zmian klimatycznych.

Pierwszy zaplanowany konkurs będzie dotyczył:

Agricultural genetic resources - This includes research aiming to broaden the genetic base of crops to improve functional traits fit to sustainable food systems, and to increase tolerances to environmental conditions related to the climate change.

Agricultural practices and farm models - This includes research leading to new agricultural practices, technologies, decision support systems and business models that improve agricultural production and soil quality, creating economic, social, and environmental value through greater diversity of plant species and wider functional and response diversity.

Agrobiodiversity and territorial systems - This includes research leading to an increased agrobiodiversity at landscape level contributing also to the regeneration of low-quality agricultural habitats, to the enhancement of ecological connectivity and to a better understanding of the links between farm diversity and landscape complexity

Na dofinansowanie udziału polskich podmiotów w projektach wyłonionych w ramach konkursu NCBR przeznaczyło budżet w wysokości 600 000 EUR.

{"register":{"columns":[]}}