W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Przed nami konferencja „Horyzont Innowacji”

Przed nami konferencja „Horyzont Innowacji”
2023-11-08 
 

, 

Już 8 listopada br. zapraszamy do śledzenia transmisji online z trzeciej edycji konferencji „Horyzont Innowacji” organizowanej przez NCBR. W gronie prelegentów doświadczeni eksperci, doskonali praktycy, wizjonerzy nowych technologii. Proponujemy kilkanaście paneli dyskusyjnych i prezentacji z udziałem beneficjentów i partnerów biznesowych, naukowych oraz z administracji centralnej i regionalnej. W agendzie stawiamy na różnorodność tematów i dynamikę spotkania, tak aby zaprezentować jak najlepiej kompleksową ofertę Centrum i efekty wspieranych przez nas projektów.

Horyzont Innowacji

- Podczas konferencji podsumujemy przeszłość, powiemy o teraźniejszości i przedstawimy plany na przyszłość – nie tylko plany Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, ale także w odniesieniu do całego ekosystemu innowacji w Polsce. Porozmawiamy również o tym, jak skutecznie pomagać w ekspansji rodzimych innowacji za granicę. Dokonując podsumowań i doceniając dotychczasowe osiągnięcia, najwięcej czasu poświęcimy jednak przyszłości – zachęca do udziału dr Jacek Orzeł, dyrektor NCBR.

Konferencja rozpoczyna się 8 listopada o godz. 9:00. Wydarzenie będzie w całości transmitowane online na stronie konferencji oraz na kanale NCBR w serwisie YouTube.

Konferencję otworzą Małgorzata Jarosińska-Jedynak, wiceminister Funduszy i Polityki Regionalnej oraz dr Jacek Orzeł, dyrektor NCBR. Zaraz po tym nastąpi bardzo ciekawy punkt programu – ogłoszenie nowej partnerstwa spółki IDEAS NCBR. O szczegółach opowiedzą prof. dr hab. Marcin Sobczak, zastępca dyrektora NCBR oraz dr hab. Piotr Sankowski, prof. UW, prezes IDEAS.

Główną część wydarzenia zainauguruje panel „Komplementarna oferta wspierania innowacji z Funduszy Europejskich – program FENG”, do którego zaprosiliśmy przedstawicieli BGK i PARP. Rozmowę moderować będzie minister Małgorzata Jarosińska-Jedynak. W pierwszej części konferencji czekają nas także: rozmowa na „gorącym krześle” z beneficjentem POIR, Wojciechem Jopkiem, prezesem BioEngineering; a także panele oraz prezentacje nt. rozwoju uczelni dzięki wsparciu z Funduszy Europejskich.

Nie zabraknie również dwóch debat przedstawiających naszą bogatą działalność na rzecz współpracy międzynarodowej w ramach czterech partnerstw oraz programu Horyzont Europa. Przedpołudniowe sesje zakończą panele: „Doskonałość naukowa – dlaczego w Polsce powinny powstawać nowe instytucje badawcze” oraz „Dlaczego media opuściły naukę”. W tym drugim udział wezmą Piotr Krasiński, zastępca dyrektora NCBR a także red. Karolina Głowacka, autorka podcastu Radio Naukowe oraz Natalia Osica z agencji pro_science.

W drugiej części dnia usłyszymy m.in. o przemyśle 4.0. i rolnictwie 4.0. a także o wyzwaniach dla akceleracji startupów oraz o aktywności środków publicznych na rynku VC. Czeka nas również debata o zielonych przedsięwzięciach realizowanych w NCBR wraz z partnerami samorządowymi, naukowymi i biznesowymi. W tej dyskusji gościć będziemy samorządowców z Mysłowic i Lidzbarka Warmińskiego a także przedstawiciela z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Przed nami wyjątkowe wydarzenie i nasze święto innowacyjności! Zapiszcie w kalendarzach 8 listopada i dołączcie do transmisji online.

Wszystkie informacje znajdziecie na stronie konferencji.

Zapraszamy!

{"register":{"columns":[]}}