W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

SEEDSTONE SPEEDUP MANAGEMENT SP. Z O.O.

Polityka inwestycyjna funduszu zakłada inwestowanie jedynie w projekty o silnym pierwiastku technologicznym, rozwijane przez szczególnie utalentowane zespoły. Zgodnie z opracowaną strategią fundusz zorientowany jest na wspieranie projektów i firm, które mogą w przyszłości wyróżnić się na globalnym rynku dzięki silnym przewagom technologicznym. Główny obszar technologiczny specjalizacji to przede wszystkim sztuczna inteligencja (AI). 

Pasek logotypów: od prawej: Unii Europejskiej Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju,
Rzeczpospolitej Polskiej oraz Funduszy Europejskich - Programu Inteligentny Rozwój.

Portfel spółek B+R funduszu

Na białym tle od lewej zielone litery SA w kształcie tarczy, po prawo od góry napis secawa, poniżej security awareness

Suplo Technologies sp. z o.o.

Opis projektu:
Stworzenie technologii automatycznej i dynamicznej rekomendacji stosowania suplementów diety. Jej opracowanie będzie możliwe dzięki połączeniu i ciągłej analizie kilku typów danych, takich jak: dane bieżące z trackerów sportowych (np. liczba kroków w ciągu dnia, tętno); codzienne dane deklaratywne użytkowników (dotyczące np. stanu zdrowia, samopoczucia); bieżące dane dotyczące czynników zewnętrznych w lokalizacji użytkownika (np. temperatura, ciśnienie); dane na temat innych rekomendacji stworzonych przez profesjonalnych dietetyków. Technologia ma być dostępna dla użytkowników w formie aplikacji mobilnej.

Na białym tle pogrubionymi literami napis hugo

Doggo sp. z o.o.

Opis projektu:
Stworzenie aplikacji mobilnej wraz z trackerem jako akcesorium codziennego użytku, którego cel to śledzenie lokalizacji zwierzęcia. Aplikacja będzie dostarczała więcej kontekstowych informacji o tym, jak zwierzę się zachowywało i jak się czuło. Właściciele nie wiedzą na przykład, czy pod ich nieobecność zwierzęta spędziły większość czasu w ciągu dnia biernie, jak często jadły, piły, wykonywały inne czynności fizjologiczne, czy i w jakich godzinach szczekały, czy się trzęsły. Aplikacja wpisuje się w trend rozwiązań pet wellbeing i ma wspomóc właścicieli w szybkim dostrzeganiu symptomów poważniejszych chorób u czworonogów.

Na białym tle czarno niebieski napis Diagu

Diagu sp. z o.o.

Opis projektu:
Prowadzenie prac badawczo-rozwojowych nad systemem eksperckim wykorzystującym zbiory big data oraz uczenie maszynowe. System ten umożliwi automatyzację wnioskowania i predykcję stanu zdrowia pacjentów w oparciu o badania i analizy przeprowadzane przez laboratoria, z którymi współpracuje, oraz przez zewnętrzne laboratoria. 

  • Wysokość otrzymanego wsparcia:
    Dofinansowanie NCBR: 800 000 zł
    Wkład własny: 200 000 zł

    Data udzielonego wsparcia:
    26 czerwca 2020 r.

    Dane kontaktowe:
    Diagu sp. z o.o.
    ul. J.H. Dąbrowskiego
    60-529 Poznań 
    Adres mailowy  E-mail: anna@rybka.it

Copysearcher sp. z o.o.

Opis projektu:
Przygotowanie narzędzia do badania “duplicate content”, czyli powtórzonych treści w Internecie. Narzędzie to wyposażone będzie w różne moduły softwarowe, pozwalające dopasować jego możliwości do potrzeb poszczególnych odbiorców. Narzędzie jest dedykowane szeroko rozumianym wydawcom internetowym, zarówno dużym, jak i mniejszym „graczom”, niezależnie od kategorii, którą reprezentują. Narzędzie będzie niezależne od języka przez co łatwo skalowalne na inne rynki.

  • Wysokość otrzymanego wsparcia:
    Dofinansowanie NCBR: 800 000 zł
    Wkład własny: 200 000 zł

    Data udzielonego wsparcia:
    30 listopada 2020 r.

    Dane kontaktowe:
    Copysearcher sp. z o.o. 
    ul. W. Żenczykowskiego 3 / 20, 
    00-707 Warszawa
    Adres mailowy  E-mail: mariuszszypura@gmail.com

Secawa AI sp. z o.o.

Opis projektu:
Budowa prototypu platformy treningów antyphishingowych zwiększająca efektywność edukacji w sferze cyberbezpieczeństwa wykorzystującą w tym celu AI. Platforma ma za zadanie w praktyczny sposób edukować pracowników, zwiększając ich odporność na ataki phishingowe i socjotechniczne. Przedmiotem rozwoju będzie stworzenie modeli sztucznej inteligencji w celu automatycznego doboru treści ataków phishingowych (treningowych) o różnym poziomie trudności na podstawie profili użytkowników. Efektem będzie platforma pozwalająca na praktyczną edukację opartą o autorskie scenariusze przeprowadzaną w momentach największej zapamiętywalności, działającej w realnych warunkach - “on-the-job” - w oparciu o znane pracownikom aplikacje integrując się z nimi.

Cargochain sp. z o.o.

Opis projektu:
Opracowywanie platformy e-CMR wykorzystującej technologię Blockchain oraz AI, strony umowy (zamawiający, przewoźnik, spedytorzy, a czasem również agenci i brokerzy) będą miały dostęp do informacji dotyczących przebiegu całego procesu, takich jak miejsce i czas załadunku, oraz gdzie się znajduje ładunek i jaką ciężarówką jest transportowany.

  • Wysokość otrzymanego wsparcia:
    Dofinansowanie NCBR: 800 000 zł
    Wkład własny: 200 000 zł

    Data udzielonego wsparcia:
    28 grudnia 2020 r.

    Dane kontaktowe:
    Cargochain sp. z o.o. 
    ul. Z. Słomińskiego 19 / 144,
    00-195 Warszawa
    Adres mailowy  E-mail: michal@sulawiak.pl

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
13.01.2023 09:04 Szymon Iwańczuk
Pierwsza publikacja:
28.12.2020 09:21 Paweł Kęska
{"register":{"columns":[]}}