W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Spotkanie informacyjno-networkingowe dotyczące obszaru „Kultura, kreatywność i społeczeństwo integracyjne” - Klaster 2 w programie Horyzont Europa

11.05.2021

Spotkanie informacyjne i networkingowe dotyczące obszaru
Kultura, kreatywność i integracyjne społeczeństwo/Klaster 2 w programie Horyzont Europa

11 maja 2021 r. odbyło się spotkanie networkingowe dla zainteresowanych współpracą w zakresie badań i innowacji w obszarze europejskiego dziedzictwa kulturowego, przemysłów kreatywnych i kultury w programie Horyzont Europa zorganizowane przez brukselskie biura Cypru, Grecji, Polski, Słowenii  i Węgier, wspierające współpracę B+R+I. Ze strony Polski organizatorem było Biuro NCBR w Brukseli.

Celem wydarzenia było zbudowanie sieci kontaktów pomiędzy zainteresowanymi stronami, możliwość podzielenia się swoimi pomysłami, wymiana najlepszych praktyk i spotkania z przedstawicielami przemysłów kreatywnych, środowisk akademickich oraz instytucji kultury w celu nawiązania nowych partnerstw dla przyszłych konsorcjów w ramach programu Horyzont Europa.

Spotkanie otworzyły przedstawicielki wszystkich brukselskich biur: Cypr, Grecja - Aliki Varella, Koordynator Biura, Polska – Ewa Kocińska-Lange, Dyrektor Biura NCBR w Brukseli/BSP, Słowenia – Maja Ferlinc, Starszy doradca ds. ekonomii, Węgry – Ágota Dávid, Stałe Przedstawicielstwo Węgier przy UE i Lugmayer Orsolya – Oficer łącznikowy, Uniwersytet Loránda Eötvösa. Następnie głos zabrał ekspert z Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE/NCBR, który zaprezentował Klaster 2 Horyzontu Europa: Kultura, Kreatywność i Społeczeństwo integracyjne (Culture, Creativity and Inclusive Society) i jego konkursy. Oficer łącznikowy EIT, Kleopatra Sidiropoulou przedstawiła  nowe partnerstwo w ramach Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii: EIT Cultural & Creative Industries, które ma na celu wzmocnienie współpracy i wymiany wiedzy między podmiotami działającymi w dziedzinie edukacji, badań i biznesu w tych sektorach. Następnie Ewa Kocińska-Lange, Dyrektor Biura NCBR w Brukseli/BSP, w swojej prezentacji pokazała, jakie są kluczowe elementy wniosku projektowego i na co należy zwrócić uwagę, aby uzyskać dofinansowanie.

Druga część spotkania była poświęcona prezentacjom uczestników spotkania ze wszystkich krajów biorących udział w wydarzeniu. Dotyczyły one konkretnych pomysłów na projekty, którymi mogliby być zainteresowani potencjalni partnerzy biznesowi, badawczy i społeczni. Swoje prezentacje i obszary zainteresowań badawczych w odniesieniu do przyszłych projektów B+R przedstawiło prawie 30 osób.

W spotkaniu wzięło udział około 200 przedstawicieli branży przemysłów kreatywnych i kultury.

Wydarzenie było doskonałą okazją do nawiązania kontaktów z partnerami z Cypru, Grecji, Polski, Słowenii i Węgier oraz rozpoczęcia ciekawej współpracy przy projektach badawczo-rozwojowych.

Zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz obserwowania nas w mediach społecznościowych. Wkrótce pojawią się tam informacje o kolejnych spotkaniach networkingowych.

Prezentacje z tego wydarzenia

{"register":{"columns":[]}}