W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Think Tank NCBR - wspólnie na rzecz rozwoju polskich innowacji

01.07.2021

Wybitni Przedstawiciele świata nauki i biznesu - wejdą w skład Think Tanku NCBR powołanego 28 czerwca 2021 r. przez Dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Think Tank NCBR

Think tank wspierać będzie Dyrektora Centrum oraz Ministra nadzorującego Centrum w procesie podejmowania strategicznych decyzji, wyznaczanie kierunków działań i programów w szeroko rozumianej sferze innowacji, B+R.

Głównym zadaniem Think Tanku NCBR będzie opracowywanie i przygotowywanie analiz, rekomendacji w zakresie wyzwań i procesów w sferze innowacji i B+R.

Interdyscyplinarny zespół doradczy

W skład think tanku, kierowanego przez Dyrektora NCBR, wchodzą eksperci – zarówno naukowcy jak i przedstawiciele świata biznesu (także rynku start upów):

  • prof. Jerzy Hausner – członek Rady Centrum;
  • prof. Magdalena Król – specjalista z zakresu onkologii eksperymentalnej, lekarz weterynarii, Kierownik Samodzielnej Pracowni Biologii Nowotworu w Instytucie Biologii w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie;
  • pani Kinga Piecuch – Enterprise Industry Lead w Microsoft CEE;
  • dr hab. Roman Szwed – Prezes zarządu spółki Atende S.A., naukowiec,  informatyk, nauczyciel akademicki;
  • dr hab. Eligiusz Krześniak, prof. UŁa – Partner zarządzający w międzynarodowej kancelarii Squire Patton Boggs Krześniak sp.k., Prezes Polskiego Stowarzyszenia Sądownictwa Polubownego, arbiter w Trybunale Arbitrażowym do Spraw Sportu (CAS) w Lozannie, w Szwajcarii, specjalista z zakresu prawa nowych technologii i telekomunikacji;
  • pan Artur Waliszewski – Dyrektor Google Polska;
  • prof. Jacek Męcina - prawnik, polityk społeczny, pracownik Instytutu Polityki Społecznej WNPiSM Uniwersytetu Warszawskiego.

Powołanie Think Tanku to kolejny etap realizowania strategii Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, która oprócz finansowania B+R zakłada również  aktywne uczestnictwo w tworzeniu ekosytemu innowacji.

{"register":{"columns":[]}}