W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Upływa termin składania wniosków do postępowania "Innowacyjna biogazownia"

Upływa termin składania wniosków do postępowania "Innowacyjna biogazownia"
2021-03-19 13:00
2021-03-19 

, 

Przypominamy o upływającym terminie na składanie wniosków o dopuszczenie do postępowania nr 98/20/PU/P80 pn. „Innowacyjna biogazownia” – do godziny 13:00 w dniu 19 marca 2021 r.

Zdjęcie nowoczesnej roli. Na górze niebieski pasek z białym napisem Innowacyjna Biogazownia. W połowie zdjęcia po prawo na niebieskim tle biały napis Budżet Projektu 29,5 MLN PLN.
Na dole pasek logotypów: od prawej: Unii Europejskiej Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Rzeczpospolitej Polskiej oraz Funduszy Europejskich - Programu Inteligentny Rozwój.

Wnioski o dopuszczenie do postępowania należy składać w terminie do dnia 19 marca 2021 r. do godz. 13:00 w siedzibie Zamawiającego przy ul. Nowogrodzkiej 47a, w punkcie przyjmowania przesyłek NCBR.

Przedsięwzięcie „Innowacyjna biogazownia” to jedno z działań NCBR realizowanych w formule zamówienia przedkomercyjnego (PCP). Celem postępowania jest wyłonienie wykonawców, którzy opracują innowacyjną technologię uniwersalnej biogazowni oraz dokonają jej demonstracji w postaci działającej pełnoskalowej instalacji – Demonstratora Technologii. Planuje się, że opracowana w ramach Przedsięwzięcia technologia będzie cechowała się:

  • wysoką i stabilną produkcją paliwa gazowego – biometanu o jakości umożliwiającej kierowanie go do sieci dystrybucyjnej,
  • uniwersalnością substratową – wykorzystaniem do procesu technologicznego szerokiego spektrum substratów organicznych,
  • bezodorowością, począwszy od etapu rozładunku substratów na instalacji, do etapu wyprowadzenia masy pofermentacyjnej poza biogazownię w celu jej dalszego zagospodarowania,
  • wykorzystywaniem biogenów w obiegu zamkniętym – wytwarzaniem wysokiej jakości pofermentu w celu jego dalszego wykorzystania go jako produktu/ów dopuszczonych do obrotu komercyjnego,
  • wysokim stopniem automatyzacji,
  • samowystarczalnością energetyczną w oparciu o produkowany biogaz,
  • niskimi kosztami eksploatacji.

Opracowane przez wykonawców w ramach Przedsięwzięcia rozwiązania oraz technologia zostaną zaimplementowane i zademonstrowane w postaci łącznie 8 Instalacji Ułamkowo-Technicznych (Etap I), oraz jednej instalacji pełnoskalowej – Demonstratora Technologii (Etap II).

Dowiedz się więcej

{"register":{"columns":[]}}