W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Uroczysta Gala ogłoszenia wyników 24 Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2023

30.06.2023

W Narodowym Instytucie Kultury i Dziedzictwa Wsi odbyła się Gala Rankingu Szkół Wyższych 2023, podczas której ogłoszono wyniki Rankingu Szkół Wyższych PERSPEKTYWY 2023. Gości powitał Waldemar Siwiński, kierownik Rankingu Szkół Wyższych, a dyplomy uczestnikom wręczali prof. Michał Kleiber, przewodniczący Kapituły Rankingu oraz prof. Bogusław Smólski, członek Kapituły Rankingu.

PERSPEKTYWY-2023

Uroczysta Gala ogłoszenia wyników 24 Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2023 zgromadziła wybitnych rektorów i prorektorów najlepszych polskich uczelni publicznych i niepublicznych. Podczas wydarzenia podkreślano rolę i siłę polskiego szkolnictwa wyższego na arenie międzynarodowej oraz istotę akademickiej doskonałości.

Nagrody przyznano w kategoriach:

  • najlepsze kierunki studiów;
  • najlepsze publiczne akademie nauk stosowanych i PUZ;
  • najlepsze uczelnie niepubliczne;
  • najlepsze uczelnie akademickie;
  • przyznano także wyróżnienie AWANS 2023, które otrzymała Politechnika Poznańska, za największy skok w rankingu w stosunku do ubiegłorocznej klasyfikacji.

Rankingi dostępne są na stronie.

Rektorzy nagrodzonych uczelni w swoich wypowiedziach jednogłośnie podkreślali, że osiągnięty sukces jest wynikiem miłości i pasji, ale także efektem ciężkiej pracy sztabu ludzi zatrudnianych na uczelniach oraz ogromnej motywacji do działania, która możliwa jest choćby dzięki takim inicjatywom jak uczestnictwo w sieci Uniwersytetów Europejskich.

W uroczystości Narodowe Centrum Badań i Rozwoju reprezentowała Anna Marciniak, Kierownik Sekcji Konkursów EFS, tym samym dając jasny przekaz, że Centrum wspiera jakość kształcenia w Polsce, dając dostęp studentom do doskonalszego kształcenia, w ramach oferowanych programów finansowanych z Funduszy Europejskich dla Rozwoju Społecznego (FERS). Dotychczasowe programy Narodowego Centrum Badań i Rozwoju dowodzą, że każda złotówka zainwestowana w nowoczesną dydaktykę na uczelniach przynosi długofalowe efekty.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ma szereg dobrych doświadczeń związanych z wdrażaniem Programu Wiedza Edukacja Rozwój, w kończącej się właśnie perspektywie finansowej Unii Europejskiej. Dotacje unijne przekazywane za pośrednictwem NCBR uczelniom przysłużyły się do wzmocnienia ich potencjału, a co za tym idzie podniesienia jakości kształcenia. Uczelnie mogły bowiem dzięki temu uruchomić nowe kierunki studiów lub zmodyfikować istniejące tak, aby dostosować je do potrzeb polskiej gospodarki, uruchomić programy stażowe dla studentów, zwiększyć jakość i efektywność kształcenia na studiach doktoranckich, umożliwić kadrze akademickiej podnieść kompetencje lub zdobyć nowe kwalifikacje, a także przeprowadzić zmiany organizacyjne czy poprawić dostępność uczelni do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami, w tym osób z niepełnosprawnością.

Program Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego pozwala te działania kontynuować i rozwijać, stosownie do nowych potrzeb i wyzwań.

{"register":{"columns":[]}}