W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

„Zielone” przedsięwzięcia NCBR na Polskim Kongresie Klimatycznym

„Zielone” przedsięwzięcia NCBR na Polskim Kongresie Klimatycznym
2023-03-17 
 

Hotel NYX , Warszawa Chmielna 71 

16-17 marca br. w Warszawie odbędzie się Polski Kongres Klimatyczny 2023. Dla ekspertów Narodowego Centrum Badań i Rozwoju będzie to doskonała okazja, aby podzielić się najnowszymi informacjami na temat naszych aktualnych i planowanych przedsięwzięć badawczych spójnych ze strategią Europejskiego Zielonego Ładu. Ich realizacja jest możliwa dzięki wsparciu Funduszy Europejskich.

Zaproszenie

Polski Kongres Klimatyczny to wydarzenie adresowane przede wszystkim do praktyków: samorządów oraz firm realizujących inwestycje publiczne. Jest też spotkaniem ekspertów w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i innowacyjnych technologii, przedstawicieli organów administracji centralnej oraz agend międzynarodowych, reprezentantów miast z Polski i zagranicy, delegatów biznesu i jego otoczenia oraz organizacji pozarządowych, ekspertów, naukowców i dziennikarzy.

Wydarzenie rozpocznie się od uroczystej inauguracji, po której nastąpi krótkie wprowadzenie do założeń pakietu Unii Europejskiej „Fit for 55”, zakładającego przejściowe zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych o 55% do roku 2030. Podczas kongresu będą miały miejsce liczne dyskusje oraz wystąpienia odbywające się równolegle w czterech salach, a poświęcone różnym ścieżkom tematycznym: Energetyka, Inwestycje, Samorząd, Finanse.

Szczególnie polecamy panele z udziałem ekspertów Narodowego Centrum Badań i Rozwoju:

  • Lokalna gospodarka o obiegu zamkniętym – najlepsze praktyki, 16 marca, godz. 12:15 – 13.30

Z udziałem Ewy Krasuskiej, doradcy strategicznego w przedsięwzięciu „Innowacyjna biogazownia”, Dział Rozwoju Innowacyjnych Metod Zarządzania Programami, NCBR.

  • Fala renowacji i nowe podejście do budownictwa zielonego – efektywność energetyczna i neutralność klimatyczna budynków, 16 marca godz. 12:15 – 13.30

Z udziałem Mariusza Skwarczyńskiego, kierownika projektu „Wentylacja dla szkół i domów”, Dział Rozwoju Innowacyjnych Metod Zarządzania Programami, NCBR.

  • Rola JST oraz realizacja PGN i Projektu założeń do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe – Ciepłownictwo: rekomendacje branżowe dla osiągnięcia poziomów 4 czy 5 generacji sieci ciepłowniczych, 17 marca godz. 10:00

Z udziałem Anety Więckiej, kierownika projektów „Ciepłownia Przyszłości, czyli system ciepłowniczy z OZE” oraz „Elektrociepłownia w lokalnym systemie energetycznym”, Dział Rozwoju Innowacyjnych Metod Zarządzania Programami, NCBR.

  • Dekarbonizacja infrastruktury dzięki innowacjom i technologiom – inwestycje, innowacje i nowe kwalifikacje, 17 marca godz. 10:00

Z udziałem Piotra Kopacza, kierownika projektu „Budownictwo efektywne energetycznie i procesowo”, Dział Rozwoju Innowacyjnych Metod Zarządzania Programami, NCBR.

  • Wpływ zielonych inwestycji na rozwój gospodarczy regionu. Lekcje z Misji UE w zakresie neutralnych dla klimatu i inteligentnych miast do 2030 roku, 17 marca godz. 11.30 – 13.00

Z udziałem Wojciecha Racięckiego, dyrektora Działu Rozwoju Innowacyjnych Metod Zarządzania Programami, NCBR.

Informacje na temat 9 „zielonych” przedsięwzięć badawczych NCBR, realizowanych dzięki wsparciu Funduszy Europejskich w ramach Programu Inteligentny Rozwój.

Materiały

Polski Kongres Klimatyczny
{"register":{"columns":[]}}