W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót
Na granatowym tle częściowo widoczne trzy gwiazdki żółta, biała i czerwona obok napis Fundusze Europejskie Inteligentny Rozwój biało-czerwona flaga polska obok napis Rzeczpospolita Polska Logotyp Z lewej strony napis Unia Europejska Logotyp. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. po prawej strony na granatowym tle 12 żółtych gwiazdek tworzących okrąg flaga Unii Europejskiej

ZMIERZ

ZMIERZ. Instalacja Oczyszczania Spalin z myślą o środowisku i zdrowiu

Instalacja na kotle. Moduł odazotowania spalin. Widoczna ściana, na której zamontowana jest konstrukcja z gumowymi i metalowymi przewodami oraz srebrne zawory. Podłoże stanowi metalowa kratka.

kwadrat z odchodzącymi mackami  Tytuł projektu

Zintegrowana Modułowa Instalacja Efektywnej Redukcji Zanieczyszczeń dla kotłów typu WR

zarys górnej sylwetki człowieka  Nazwa Beneficjenta/Beneficjentów

Konsorcjum:

  • Qenergy Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością – lider konsorcjum
  • Celsium Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością – konsorcjant

ikona teczki  Nazwa programu

PROGRAM OPERACYJNY INTELIGENTNY ROZWÓJ

ikona gazety  Konkurs

PBSE

ikona dwóch kupek monet  Wartość projektu

5 777 862,50 zł

ikona ręki, a nad nią dwa kółka  Wartość dofinansowania

2 754 701,25 zł

ikona zegara  Okres realizacji projektu

15 stycznia 2018 r. – 30 czerwca 2020 r. 

Zobacz efekt naszej pracy

Instalacja ZMIERZ jest dopasowana do istniejącej infrastruktury. Na zdjęciu widoczny pomalowaną na niebiesko halę przemysłową wraz z instalacją w kolorze metalowym oraz jej odbicie w stawie.
Instalacja ZMIERZ dopasowana do istniejącej infrastruktury

 

Instalacja na kotle. Moduł odazotowania spalin. Widoczna ściana, na której zamontowana jest konstrukcja z gumowymi i metalowymi przewodami oraz srebrne zawory. Podłoże stanowi metalowa kratka.
Instalacja DeNOx na kotle WR-25, moduł odazotowania spalin

 

Instalacja na kotle. Moduł odsiarczania i odpylania spalin. Widoczna pomalowana na niebiesko konstrukcja i przytwierdzone w pionie żółte drabinki oraz podesty prowadzące na kolejne poziomy.
Instalacja DeSOx na kotle WR-25, moduł odsiarczania i odpylania spalin

Qenergy Sp. z o.o. materiały własne 

Jaki problem rozwiązuje nasz projekt?

Naszym celem w projekcie było opracowanie oraz wykonanie zintegrowanej instalacji oczyszczania spalin. Zintegrowana instalacja umieszczona jest w miejscu istniejących instalacji odpylania spalin, dzięki czemu nie ma potrzeby wyznaczania dodatkowego miejsca na nową inwestycję.
Modułowość instalacji umożliwia prefabrykację większości elementów, co przyspiesza montaż gotowych podzespołów w miejscu docelowym bez konieczności długiego przestoju technologicznego kotłów.
Opracowane przez nas rozwiązanie stanowi odpowiedź na zapotrzebowanie rynku w kontekście dostosowania kotłów ciepłowniczych typu WR25 (oraz reszty kotłów z typoszeregu WR i OR) do wymagań dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady nr 2010/75/UE (tzw. Dyrektywy IED), nakładającej ograniczenia w ilości zanieczyszczeń (SOx, NOx, pyłów) emitowanych do atmosfery. Efektywność zrealizowanego projektu umożliwiła zmniejszenie emisji tlenków azotu do poziomu niższego niż 240 mg/Nm3, tlenków siarki do poziomu niższego niż 200 mg/Nm3 oraz pyłów do poziomu niższego 28 mg/Nm3.

Kto korzysta/skorzysta z wyników projektu?

Realizacja projektu spowoduje zmniejszenie negatywnego oddziaływania przedsiębiorstwa na środowisko naturalne poprzez redukcję związków zanieczyszczeń emitowanych z eksploatowanego urządzenia. Wdrożenie projektu pozwoli osiągnąć dopuszczalne przez obowiązujące przepisy stężenia czynników szkodliwych.
Wpływ projektu na środowisko przyniesie wymierne korzyści ekonomiczne, wynikające z ograniczenia zachorowalności osób zatrudnionych w najbliższej okolicy. Przyczyni się też do rozwoju branży poprzez instalowanie tańszego rozwiązania niż oferowane na rynku.
Projekt umożliwi dalszą eksploatację ciepłowni i elektrociepłowni bez konieczności ponoszenia znacznych nakładów inwestycyjnych oraz zapewni wymagane bezpieczeństwo energetyczne dla mieszkańców.

Wideo

{"register":{"columns":[]}}