W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Warsztaty szkoleniowe TAIEX: przygotowanie administracji publicznej przyszłych członków Unii Europejskiej

13.01.2023

13 stycznia 2023 r. zakończyły się dwudniowe warsztaty szkoleniowe TAIEX, służące przygotowaniu administracji publicznej przyszłych członków UE do funkcjonowania we Wspólnocie. Uczestnikami projektu byli urzędnicy z Państwowej Służby Regulacyjnej Ukrainy. Podczas warsztatów mieli okazję poznania polskiego doświadczenia w zakresie m.in. kształtowania polityki regulacyjnej i rządowego procesu legislacyjnego. Swoją wiedzą podzielili się m.in. eksperci z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

TAIEX BANNER

Wsparcie naszych wschodnich sąsiadów w zakresie unijnego prawodawstwa

Podczas warsztatów 20 urzędników z Kijowa poznało polskie doświadczenia związane z kształtowaniem polityki regulacyjnej i rządowym procesem legislacyjnym. Poznali też standardy w zakresie oceny skutków regulacji i konsultacji publicznych. Uczestnicy omówili także współczesne trendy i wyzwania w tych obszarach. Zdobyta wiedza pozwoli im zwiększyć jakość własnych procedur regulacyjnych.

Swoim doświadczeniem podzielili się eksperci z Departamentu Oceny Skutków Regulacji Rządowego Centrum Analiz Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i Departamentu Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju i Technologii.

TAIEX - dzielenie się najlepszymi praktykami

To instrument pomocy technicznej i wymiany informacji Komisji Europejskiej. TAIEX wspiera administracje publiczne w zakresie zbliżania, stosowania i egzekwowania prawodawstwa UE. Ułatwia dzielenie się najlepszymi praktykami UE. Zapewnia odpowiednią i dostosowaną do potrzeb wiedzę fachową w celu rozwiązania problemów na trzy sposoby:

  • Warsztaty: eksperci z państw członkowskich UE prezentują określone obszary prawodawstwa UE podczas warsztatów dla urzędników.
  • Misje eksperckie: eksperci z państw członkowskich UE są wysyłani do administracji innego kraju w celu udzielenia szczegółowych porad dotyczących wdrażania lub egzekwowania określonej części prawodawstwa UE.
  • Wizyty studyjne: grupa pięciu praktyków z administracji danego kraju bierze udział w wizycie studyjnej w administracji państwa członkowskiego UE.

Dowiedz się więcej

 

 

{"register":{"columns":[]}}