Powrót

Cykl konferencji ,,Neurologia w Polsce w kontekście europejskiego planu zdrowia mózgu"

18.06.2026

Rzecznik Praw Pacjenta objął patronatem honorowym cykl pięciu konferencji ,,Neurologia w Polsce w kontekście europejskiego planu zdrowia mózgu", organizowany przez Instytut Rozwoju Spraw Społecznych.

Instytut Rozwoju Spraw Społecznych

Konferencje skierowane są do przedstawicieli środowiska medycznego i ochrony zdrowia, ekspertów, naukowców, decydentów systemowych, studentów oraz wszystkich osób zainteresowanych rozwojem neurologii, poprawą jakości opieki nad pacjentami oraz wymianą wiedzy i doświadczeń.

Celem konferencji jest współpraca środowiska naukowego, klinicznego i systemowego, popularyzacja aktualnej wiedzy oraz wypracowanie rekomendacji dotyczących priorytetowych działań w polskiej i europejskiej neurologii.

Tematyka debat obejmuje m.in.:

  • choroby naczyniowe mózgu,
  • choroby neurodegeneracyjne i otępienne,
  • neurologiczne choroby rzadkie,
  • padaczkę i migrenę,
  • zapobieganie i wczesną diagnostykę,
  • dostęp do innowacyjnych terapii,
  • koordynację opieki,
  • optymalizację ścieżki pacjenta.

Szczególny nacisk położony zostanie na dbałość o zdrowie pacjentów, poprawę jakości ich życia oraz budowanie skutecznych rozwiązań dla przyszłośći ochrony zdrowia.

Pierwsza z cyklu konferencji odbędzie się 22 czerwca 2026 r. w Warszawie.

 

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
18.06.2026 16:15 Dorota Karlewska-Antoszek
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Dorota Karlewska-Antoszek
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
Cykl konferencji ,,Neurologia w Polsce w kontekście europejskiego planu zdrowia mózgu" 1.0 18.06.2026 16:15 Dorota Karlewska-Antoszek

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP

{"register":{"columns":[]}}