Cykl konferencji ,,Neurologia w Polsce w kontekście europejskiego planu zdrowia mózgu"
18.06.2026
Rzecznik Praw Pacjenta objął patronatem honorowym cykl pięciu konferencji ,,Neurologia w Polsce w kontekście europejskiego planu zdrowia mózgu", organizowany przez Instytut Rozwoju Spraw Społecznych.
Konferencje skierowane są do przedstawicieli środowiska medycznego i ochrony zdrowia, ekspertów, naukowców, decydentów systemowych, studentów oraz wszystkich osób zainteresowanych rozwojem neurologii, poprawą jakości opieki nad pacjentami oraz wymianą wiedzy i doświadczeń.
Celem konferencji jest współpraca środowiska naukowego, klinicznego i systemowego, popularyzacja aktualnej wiedzy oraz wypracowanie rekomendacji dotyczących priorytetowych działań w polskiej i europejskiej neurologii.
Tematyka debat obejmuje m.in.:
- choroby naczyniowe mózgu,
- choroby neurodegeneracyjne i otępienne,
- neurologiczne choroby rzadkie,
- padaczkę i migrenę,
- zapobieganie i wczesną diagnostykę,
- dostęp do innowacyjnych terapii,
- koordynację opieki,
- optymalizację ścieżki pacjenta.
Szczególny nacisk położony zostanie na dbałość o zdrowie pacjentów, poprawę jakości ich życia oraz budowanie skutecznych rozwiązań dla przyszłośći ochrony zdrowia.
Pierwsza z cyklu konferencji odbędzie się 22 czerwca 2026 r. w Warszawie.
- Pierwsza publikacja:
- 18.06.2026 16:15 Dorota Karlewska-Antoszek
- Wytwarzający/ Odpowiadający:
- Dorota Karlewska-Antoszek
| Tytuł | Wersja | Dane zmiany / publikacji |
|---|---|---|
| Cykl konferencji ,,Neurologia w Polsce w kontekście europejskiego planu zdrowia mózgu" | 1.0 | 18.06.2026 16:15 Dorota Karlewska-Antoszek |
Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP