W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Posiedzenie Rady Ekspertów działającej przy Rzeczniku Praw Pacjenta. Nowa organizacja Rady.

02.09.2021

Dzisiaj odbyło się kolejne spotkanie Rzecznika Praw Pacjenta z powołanymi wcześniej przedstawicielami Rady Ekspertów.

Rada Ekspertów

W czasie posiedzenia przedstawieni zostali nowi członkowie Rady oraz omówiono nową organizację jej pracy. Jedną ze zmian jest powołanie zespołów roboczych, zajmujących się określonymi obszarami tematycznymi, został m.in. powołany Zespół ds. lecznictwa szpitalnego, pod przewodnictwem Dyrektora Jakuba Kraszewskiego z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.

Rzecznik Praw Pacjenta Bartłomiej Chmielowiec podziękował ekspertom za wsparcie, zwłaszcza w tak trudnym czasie jakim jest epidemia. - Jesteśmy teraz w momencie, w którym pandemia jak w soczewce skupiła wiele problemów systemu opieki zdrowotnej. Jednocześnie stoimy przed wielkim znakiem zapytania, związanym z czwartą falą epidemii. Dlatego chcielibyśmy wspólnie pracować nad najlepszymi możliwymi do wdrożenia rozwiązaniami. Najbardziej zależy mi na tym, by na pierwszym miejscu znajdował się dobro pacjenta - podkreślił Bartłomiej Chmielowiec.

Rzecznik Praw Pacjenta wspomniał o strategii wieloletniej, określającej trzy główne cele strategiczne na lata 2020-2023, którymi są bezpieczeństwo, edukacja i wsparcie. Bartłomiej Chmielowiec wskazał też priorytet tematyczny Rzecznika na rok 2022. Będzie to „Dostępność systemu dla pacjenta”.

Wszystkim członkom Rady dziękujemy za udział, konstruktywną dyskusję i deklarację dalszych wspólnych prac.

Więcej o Radzie Ekspertów.

Zdjęcia (1)