W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Poznaj prawa pacjenta - Prawo do informacji (video)

28.07.2020

Prawo pacjenta do informacji

Rzecznik Praw Pacjenta ogłosił rok 2020 Rokiem Seniora. Już na początku roku spotkaliśmy się z wieloma organizacjami pozarządowymi skupiającymi seniorów. Rozpoczęliśmy współpracę z Uniwersytetami III Wieku, stowarzyszeniami, organizacjami działającymi dla i z seniorami. W Radzie Organizacji Pacjentów (ROP) utworzony został Zespół ds. seniorów. Jednak epidemia COVIT-19 spowodowała, że nie mogliśmy podjąć zaplanowanych działań i spotykać się z Państwem osobiście.

Dlatego też przenosimy nasze działania online, do mediów społecznościowych i na stronę internetową Rzecznika Praw Pacjenta.

Wielu seniorów korzysta z opieki zdrowotnej czy to w przychodni lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, ambulatoryjnej opieki specjalistycznej czy też szpitalu. W ramach usprawnienia z leczenia uzdrowiskowego. Zatem bardzo istotne jest, aby znać prawa pacjenta i egzekwować ich przestrzeganie. 

Przygotowujemy dla Was, drodzy Seniorzy ciekawe informacje dotyczące praw pacjenta, ochrony zdrowia ale również przydatne porady i wskazówki. Sukcesywnie będziemy uzupełniać informacje dla Państwa, tak aby były nie tylko ciekawe i atrakcyjne ale też przydatne.

Dzisiaj przedstawiamy prawo do informacji. Do zadawania nam pytań zaprosiliśmy Seniorkę, Panią Barbarę. Zapraszamy!

Wideo