W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Prawo pacjenta do dokumentacji medycznej

seniorzy - prawo do dokumentacji medycznej

W ramach Roku Seniora u Rzecznika Praw Pacjenta oraz przybliżenia praw pacjenta przedstawiamy informacje nt. sposobów pozyskiwania dokumentacji medycznej.

Dostęp do dokumentacji medycznej, to fundamentalne prawo każdego pacjenta i jego przedstawiciela ustawowego. Dość często w praktyce nieprawidłowo realizowane lub utrudniane przez placówki medyczne, stąd warto zapoznać się z prawami jakie nam przysługują! Kto ma dostęp do dokumentacji medycznej, czy otrzymamy ją niezwłocznie, czy może musimy za nią zapłacić? Sprawdź:

 W jaki sposób można pozyskać dokumentację medyczną ? 

Rzecznik Praw Pacjenta rok 2020 w swoich działaniach poświęcił seniorom. Nasza praca poświęcona będzie przekazywaniu informacji, edukacji, podnoszeniu świadomości polskiego seniora o prawach pacjenta i świadczeniach zdrowotnych. 

W zespole Rzecznika Praw Pacjenta pracują również seniorzy, którzy swoją wiedzą i doświadczeniem wspierają pacjentów. Są cenionymi i wartościowymi pracownikami. Możecie Państwo korzystać z ich pomocy na co dzień, m.in. podczas rozmów na infolinii, czy osobistych spotkań. Zapraszamy do kontaktu pod bezpłatnym numerem telefonu 800 190 590.

Więcej o prawie do dokumentacji medycznej

Zapraszamy do obejrzenia rozmowy z Panią Elżbietą, którą zaprosiliśmy do dyskusji na temat prawa do dokumentacji medycznej. Zapraszamy!

Wideo