W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

VI Wielka Zbiórka Książek w Biurze Rzecznika Praw Pacjenta

08.09.2020

Zaczytani

Rzecznik Praw Pacjenta, patron honorowy akcji Wielka Zbiórka Książek, zaprasza wszystkich chętnych do wsparcia kampanii społecznej organizowanej przez Fundację Zaczytani.org.

Od dziś do 11 października br. w siedzibie Biura przy ulicy Młynarskiej 46 w Warszawie wszyscy chętni mogą pozostawiać książki przeznaczone dla małych i dużych pacjentów szpitali, hospicjów oraz podopiecznych domów dziecka.

Książki można pozostawić w specjalnie oznakowanym kartonie, który znajduje się w holu głównym Biura Rzecznika Praw Pacjenta od poniedziałku do piątku od godz. 8:00 do 18:00. Zebrane książki zostaną przekazane do placówek medycznych w całej Polsce.

Misją Fundacji Zaczytani.org jest promocja czytelnictwa oraz edukacja społeczna. Dzięki książkom, które zostaną zebrane w ramach Wielkiej Zbiórki, pacjenci będą mogli zapomnieć o chorobie i choć na chwilę znaleźć się w świecie wyobraźni, podróży i zajmujących historii zapisanych na kartach książek.

Więcej informacji: http://zaczytani.org/