W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

W Senacie odbyła się VII sesja Obywatelskiego Parlamentu Seniorów

04.10.2021

4 października, w sali posiedzeń Senatu RP odbyła się VII Sesja Obywatelskiego Parlamentu Seniorów, w tym roku pod hasłem „Seniorzy i przyszłość Polski. Sytuacja seniorów i organizacji senioralnych po pandemii. Program powrotu do dawnej aktywności”. W sesji uczestniczył Zastępca Rzecznika Praw Pacjenta – Grzegorz Błażewicz.

VII sesja Obywatelskiego Parlamentu Seniorów

„Senat jest i będzie Waszym domem” – mówił marszałek Tomasz Grodzki na otwarciu Sesji i dodał „ Tu w szczególny sposób rozumiemy szacunek dla osób w srebrnym wieku, którzy swoim dojrzałym życiem, swymi umiejętnościami mogą najlepiej jak to możliwe służyć Polsce”. Podkreślił, że seniorzy mogą zaoferować ojczyźnie swoje doświadczenie i mądrość, naszym wspólnym zadaniem by Wasz głos był donośny i czytelny. Życząc uczestnikom udanych i owocnych obrad, podziękował za wszystko co dla nas robią.

Przedstawiając obecną sytuację w ochronie zdrowia, Grzegorz Błażewicz, w swoim wykładzie pt. „Senior w ochronie zdrowia – doświadczenie pandemii” wskazał, że epidemia uświadomiła nam wszystkim jak wiele jest jeszcze do zrobienia w kwestii zapewnienia bezpieczeństwa pacjentom, zwłaszcza tym powyżej 60 roku życia. Osoby starsze znalazły się w grupie narażonej na najpoważniejsze skutki zakażenia koronawirusem. Pojawiły się też nowe problemy, które należy przeanalizować, by wdrożyć jak najlepsze rozwiązania. Podkreślił również, że: „Nie ulega wątpliwości, że seniorzy potrzebują szczególnego wsparcia, ochrony, uwagi i realnej pomocy. Dlatego działania na rzecz poprawy sytuacji polskich seniorów są dla nas, dla Rzecznika Praw Pacjenta -  priorytetem”.

Obywatelski Parlament Seniorów to ogólnopolska reprezentacja populacji osób starszych w Polsce zrzeszająca wszystkie środowiska osób starszych m. in.  Uniwersytety Trzeciego Wieku, PZERiI, Związek Kombatantów, rady seniorów wszystkich szczebli, organizacje: pacjentów, kombatantów, konsumentów, federacje oraz związki różnych formacji służb mundurowych, organizacje kobiece, związki regionalne i towarzystwa kulturalne zrzeszające seniorów.

{"register":{"columns":[]}}