W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Lekcja patriotyzmu w łąckiej szkole podstawowej

23.10.2024

W Łącku miała miejsce wspaniała lekcja patriotyzmu. Podczas niej odbył się etap przesłuchań w VII edycji konkursu „Do Hymnu”, w którym wzięła udział Szkoła Podstawowa im. ppor. Emilii Gierczak w Łącku. Uczniom tego dnia towarzyszył Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Płocku Bogdan Banaszczak. Lekcja odbyła się 23 października br.

Lekcja patriotyzmu w łąckiej szkole podstawowej

Uczniowie placówki oprócz Mazurka Dąbrowskiego wykonali również Hymn Powstańców 1863 i Rotę.

Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Płocku serdecznie pogratulował dyrekcji szkoły i Wójt Gminy Łąck Iwonie Sierockiej, tak umuzykalnionych małych patriotów - mieszkańców gminy. Skierował również słowa podziękowania dla Uczniów i Rodziców za wysiłek włożony w przygotowanie przedsięwzięcia, a na szczególne uznanie i gratulacje Jakuba Jabłońskiego - nauczyciela muzyki, który potrafi wzbudzić pasję i zaangażowanie wśród swoich uczniów.

"Do Hymnu" to ogólnopolski konkurs zorganizowany przez Narodowe Centrum Kultury. Zadaniem konkursowym jest wspólne wykonanie przez co najmniej połowę uczniów szkoły Hymnu Państwowego oraz dwóch wybranych patriotycznych pieśni hymnicznych.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}