W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ponad 400 tys. zł dofinansowania na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Liw

14.09.2020

47 przydomowych oczyszczalni ścieków powstanie na terenie gminy Liw. To za sprawą umowy podpisanej w poniedziałek, 14 września br. pomiędzy Zastępcą Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Kamilą Mokrzycką a Wójtem Gminy Liw Bogusławem Szymańskim. Umowa na dofinansowanie zadania w wysokości ponad 400 tys. zł została zawarta w obecności m.in. w obecności Wicewojewody Sylwestra Dąbrowskiego.

Podpisanie umowy na budowę 47 przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Liw

Całkowita wartość projektu wynosi 551 138,48 zł, a kwota dofinansowania w formie pożyczki to 410 138,48 zł. Planowane przydomowe mechaniczno-biologiczne oczyszczalnie ścieków składają się z reaktora biologicznego, przepompowni ścieków surowych i oczyszczonych oraz studni chłonnej. Realizacja zadania przyczyni się do poprawy stanu gospodarki wodno-ściekowej poza granicami aglomeracji ujętych w Krajowym Programie Oczyszczania Ścieków Komunalnych.

W uroczystości podpisania umowy, która odbyła się w Liwskim Centrum Kultury uczestniczyli także: Senator RP Maria Koc, Poseł na Sejm RP Maciej Górski, Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski, Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach Anna Kaszuba, Starosta Ewa Besztak oraz Dyrektor Wydziału WFOŚiGW w Siedlcach Agnieszka Kiljańczyk.