W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Spotkanie Wojewody Mazowieckiego z Polskim Komitetem Pomocy Społecznej

23.02.2021

Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł spotkał się 23 lutego 2021 roku z Ewą Kuruliszwili oraz Anną Wiśniewską-Muchą, przedstawicielkami Rady Naczelnej Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej - działającego od ponad 60 lat stowarzyszenia, zajmującego się wsparciem osób samotnych, opuszczonych, bezdomnych czy znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. W rozmowie uczestniczyła również Pełnomocnik Wojewody Mazowieckiego do spraw Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi oraz dyrekcja Wydziału Polityki Społecznej MUW.

Spotkanie dotyczyło ewentualnej możliwości wsparcia bieżącej działalności stowarzyszenia, w szczególności w zakresie warunków i dostępności szczepień przeciwko COVID-19 dla pracowników i podopiecznych placówek ochrony zdrowia i noclegowni, prowadzonych przez organizację. Przedstawicielki PKPS przybliżyły podczas spotkania działania oraz inicjatywy, które podejmowane są na terenie województwa mazowieckiego, m.in. na warszawskiej Ochocie i Siekierkach oraz w Milanówku oraz problemy, z którymi stowarzyszenie mierzy się przy realizowanych projektach. Podziękowały także za otrzymane od Wojewody Mazowieckiego wsparcie w postaci przyznanych środków ochrony osobistej oraz wyraziły gotowość do dalszej współpracy przy działaniach na rzecz ograniczania skutków pandemii koronawirusa COVID-19.

Polski Komitet Pomocy Społecznej powstał 15 października 1958 roku. Jest organizacją pozarządową, zarejestrowaną jako stowarzyszenie charytatywne.

Celem PKPS jest dobrowolne i bezinteresowne niesienie różnorodnych form pomocy osobom i rodzinom, które z różnych przyczyn niezdolne są do  rozwiązywania swych życiowych problemów, w szczególności ludziom starszym, niepełnosprawnym, chorym, samotnym, zagrożonym demoralizacją, rodzinom pozbawionym środków do życia, ubogim i bezradnym oraz kształtowanie postaw społecznych sprzyjających bezpośredniemu uczestnictwu w działaniach na rzecz osób potrzebujących  pomocy, bądź wspieranie takich działań.

Jednostki PKPS zajmują się m.in. prowadzeniem świetlic i placówek opiekuńczo-wychowawczych, klubów seniora, stołówek, jadłodajni, noclegowni, zakładów leczniczo-opiekuńczych, zakładów leczniczo-pielęgnacyjnych, Domów Pomocy Społecznej, środowiskowych domów samopomocy.

 

{"register":{"columns":[]}}