W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ćwiczenia modułu GFFF Poland w woj. lubelskim

15.05.2024

Grupa strażaków w umundurowaniu idzie w terenie leśnym

40 strażaków PSP z woj. lubelskiego w dniach 13-15 maja 2024 r. uczestniczy w ćwiczeniach modułu GFFF Poland (modułu do gaszenia pożarów lasu z ziemi - z ang. Ground Forest Fire Fighting).

Podczas ćwiczeń strażacy doskonalą umiejętności w zakresie topografii, nawigacji GPS, wykorzystania pomp przenośnych oraz tzw. „małej armatury”. Funkcjonariusze uzupełniają wiedzę w zakresie standardów prowadzenia bezpiecznych działań oraz właściwą koordynację zadań poszczególnych zespołów, wykorzystania sprzętu podręcznego do budowy pasów oddzielenia przeciwpożarowego oraz technik kontrolowanego wypalania.

Głównym celem ćwiczeń jest sprawdzenie przygotowania logistycznego Modułu do udziału w działaniach poza granicami kraju w ramach grupy ratowniczej Państwowej Straży Pożarnej.

Więcej informacji na temat ćwiczeń dostępne na stronie Komendy Wojewódzkiej PSP w Lublinie Ćwiczenia modułu GFFF Poland – Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie (straz.lublin.pl).

Opracowanie i zdjęcia: KW PSP Lublin

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}