W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Dzień Strażaka w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu

15.05.2024

Zastępca komendanta głównego PSP salutuje do wyróżnionej kobiety oficer.

15 maja 2024 r. w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu odbył się uroczysty apel z okazji Obchodów Dnia Strażaka, w którym uczestniczył zastępca komendanta głównego PSP st. bryg. Paweł Frysztak.

Po przywitaniu pododdziałów, komendant Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu st. bryg. Andrzej Zajączkowski złożył najserdeczniejsze życzenia wszystkim zgromadzonym, dziękując za trudy pracy oraz zaangażowanie i codzienną sumienną służbę.  

Dzień Strażaka to również czas wyróżnień i awansów, których nie zabrakło podczas dzisiejszej uroczystości. Dlatego też w trakcie trwania uroczystego apelu z okazji Dnia Strażaka pracownikom cywilnym i funkcjonariuszom Szkoły wręczono wyróżnienia, nagrody oraz awanse na wyższe stopnie i stanowiska służbowe. Wśród awansowanych na wyższe stopnie służbowe nie zabrakło także słuchaczy kształcenia dziennego w zawodzie technik pożarnictwa. 

W okolicznościowym przemówieniu zastępca komendanta głównego PSP st. bryg. Paweł Frysztak, dziękując za pełną poświęcenia służbę, zwrócił się do zebranych słowami:

„Bardzo dziękuję za zaproszenie na wyjątkową i wymowną uroczystość z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Strażaka. Obchody Dnia Strażaka to wyjątkowa okazja, żeby Wam wszystkim podziękować: kadrze dydaktycznej i pracownikom szkoły, bo kreujecie przyszłość Państwowej Straży Pożarnej. Bardzo Wam dziękuje za ten wysiłek i pracę...
Kilka słów do Was kadeci pierwszego i drugiego roku. Przyszłość przed Wami. Jesteśmy Państwową Strażą Pożarną, formacją, która odgrywa bardzo istotną rolę w systemie bezpieczeństwa wewnętrznego naszego kraju. Dwa główne silne filary krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego to Państwowa Straż Pożarna oraz Ochotnicze Straże Pożarne, na które czekają kolejne nowe zadania…
Szanowna kadro szkoły, szanowni strażacy, kadeci. Bardzo serdecznie dziękuję za zaproszenie. Niech Pan Bóg i Święty Florian ma Was w swojej opiece”. 

Warto nadmienić, że historia Szkoły Aspirantów w Poznaniu sięga korzeniami do 1951 roku. Przez 70 lat istnienia Szkoła przeszła przez wiele etapów, aby stać się placówką dydaktyczną w obecnym kształcie. Należy zatem podkreślić, że Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu posiada bardzo bogatą historię i jest miejscem, w którym wielu wybitnych strażaków zdobyło wykształcenie. Ich wkład w rozwój Państwowej Straży Pożarnej jest bezcenny.  

  

Opracowanie: Wydział Prasowy KG PSP
Zdjęcia: asp. Piotr Janiuk SA PSP Poznań

Zdjęcia (22)

{"register":{"columns":[]}}