W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Komendant Główny PSP z wizytą w Kanadzie

18.09.2023

Komendant główny PSP, zastępca dyrektora Biura Komendanta Głównego PSP oraz 9 strażaków kanadyjskich na grupowym zdjęciu na tle 3 samochodów straży pożarnej

W piątek 15 września 2023 r. komendant główny PSP gen. brygadier Andrzej Bartkowiak w asyście zastępcy dyrektora Biura Komendanta Głównego PSP st. bryg. Krzysztofa Pietrasika, wizytą w jednostce straży pożarnej 332 w Toronto, rozpoczął kilkudniowy, służbowy pobyt w Kanadzie. 
Podczas spotkania z torontońskimi strażakami Komendant Główny PSP zapoznał się z wyposażeniem tamtejszej jednostki oraz miał sposobność wymienić się informacjami i spostrzeżeniami o specyfice służby strażaków obu krajów, bowiem wymiana doświadczeń pozwala rozwijać i doskonalić system ratowniczy.

Podczas pobytu gen. brygadier Andrzej Bartkowiak spotkał się również z`kanadyjską Polonią podczas Wystawy "Warszawa-Mariupol – miasta ruin, miasta walki, miasta nadziei". Komendant Główny PSP przedstawił Polakom mieszkającym w Kanadzie rolę, zadania i priorytety działań strażaków PSP oraz druhów OSP w Polsce, a także omówił akcje ratownicze realizowane przez Państwową Straż Pożarną na arenie międzynarodowej. Jednym z najistotniejszych punktów tego spotkania było omówienie działań pomocowych polskich strażaków dla ludności z Ukrainy oraz akcji wsparcia m.in. sprzętowego i szkoleniowego dla ukraińskich strażaków.

W trakcie dalszego pobytu gen. brygadier Andrzej Bartkowiak udał się do m. Sarnia, gdzie obserwował zmagania i kibicował reprezentacji polskich strażaków podczas Mistrzostw Świata o tytuł „Najtwardszego Strażaka” w formule FIREFIT, z której nasi zawodnicy wracają z tytułami mistrzów i wicemistrzów świata i ustanowionym nowym rekordem świata w tandemie.

Zdjęcia (10)

{"register":{"columns":[]}}