W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Krajowe ćwiczenia ratownicze „WODA 2021” [aktualizacja 16.09.2021]

14.09.2021

Widok z góry na zbiornik wodny i teren ćwiczeń, obok ustawione samochody gaśnicze PSP, na placu po prawo i lewo i nad zbiornikiem wodnym strażacy przy wężach pożarniczych

Dziś rozpoczynają się kolejne w tym roku krajowe ćwiczenia ratownicze dla sił i środków krajowego systemu ratowniczo - gaśniczego (KSRG).
Na terenie powiatu konińskiego (woj. wielkopolskie) w dniach 14-16 września w ćwiczeniach pod kryptonimem ‚WODA 2021’ udział wezmą wydzielone siły i środki centralnego odwodu operacyjnego (COO) Państwowej Straży Pożarnej z województw: wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, dolnośląskiego i lubuskiego oraz Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.  W sumie udział weźmie około 300 strażaków i 100 pojazdów.

Celem głównym ćwiczeń jest ustalenie stopnia przygotowania sił i środków COO KSRG do zwalczania skutków zdarzeń długotrwałych i o dużych rozmiarach powstałych w wyniku powodzi na znacznym obszarze.

 

Opracowanie: Zespół prasowy KG PSP
Zdjęcia: bryg. Sławomir Brandt ,KW PSP Poznań; st.asp. Damian Jabłoński / st. kpt. Sebastian Andrzejewski, KM PSP Konin; st.str. Łukasz Rutkowski SA PSP Poznań, Tomasz Pik

Zdjęcia (29)