Mistrzostwo i wicemistrzostwo świata polskich strażaków podczas zawodów FIREFIT w Kanadzie

17.09.2023

6 zawodników. mundurach strażackich oraz 3 mężczyzn w dresach biało czerwonym, czarno białym i czerwonym stoją na tle ścianki

W dniach 16-17 września 2023 r. reprezentacja Państwowej Straży Pożarnej wzięła udział w Mistrzostwach Świata o tytuł „Najtwardszego Strażaka” w formule FIREFIT, które odbyły się w miejscowości Sarnia w Kanadzie.

Drużyna w składzie:

kpt. Rafał Bereza z KM PSP w Chełmie
kpt. Paweł Leśnicki z KP PSP w Świdnicy
kpt. Mateusz Wesołowski z KP PSP w Drawsku
mł. kpt. Adam Spychała z KP PSP w Ostrowie Wielkopolskim
st. sekc. Dawid Hyżyk, z KM PSP w Poznaniu,
pod okiem kierownika reprezentacji kpt. Bartosza Janickiego z KM PSP w Szczecinie i przewodniczącego delegacji st. bryg. Piotr Kalinowski z KG PSP,  w środę i czwartek (14 – 15 września) wzięła udział w eliminacjach by podczas sobotnich i niedzielnych startów reprezentować Polskę i Państwową Straż Pożarną w konkurencjach indywidualnych, tandemach i sztafecie.

Podczas zawodów polskiej delegacji przewodniczył oraz kibicował z płyty startowej, komendant główny PSP gen. brygadier Andrzej Bartkowiak.

Drużyna polskich strażaków dała z siebie wszystko i odniosła wielki sukces:

• w kategorii indywidualnej nasi reprezentanci zdobyli tytuł mistrza i wicemistrza świata
  1. Rafał Bereza z czasem 1:10,98 - MISTRZ ŚWIATA
  2. Adam Spychała (1:14,50) - WICEMISTRZ ŚWIATA
  • w tandemie reprezentacja Państwowej Straży Pożarnej zdobyła podwójne złoto bijąc rekord świata:
  1. tandem Dawid Hyżyk i Paweł Leśnicki triumfował z niesamowitym czasem 1:18:83, tym samym bijąc REKORD ŚWIATA
  2. Adam Spychała i Rafał Bereza z czasem 1:19:13 zdobyli srebro uzyskując drugi czas w historii zawodów

Ponadto, Beata Świderska z reprezentantką Niemiec została Mistrzynią Świata w tandemie kobiet!