W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Nowa siedziba wielickich strażaków oddana do użytku

18.09.2023

od lewej stoją małopolski komendant wojewódzki , wojewoda małopolski, komendant powiatowy PSP trzymając w dłoniach akt przekazania, zastępca komendanta głównego PSP, w tle po prawo i lewo strażacy i zaproszeni na uroczystość goście

W poniedziałek 18 września 2023 r. zastępca komendanta głównego PSP nadbryg. Krzysztof Hejduk wziął udział w uroczystym oddaniu do użytku nowej strażnicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieliczce.

Komendant powiatowy PSP w Wieliczce mł. bryg. Leszek Kasiński odebrał uroczyście „Akt przekazania” z rąk Pana Łukasza Kmity wojewody małopolskiego oraz nadbryg. Krzysztofa Hejduka zastępcy komendanta głównego PSP i nadbryg. Piotra Filipka małopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP.

Prace budowlane nowej strażnicy ruszyły w styczniu 2021 roku, a w ich efekcie powstał nowoczesny obiekt o powierzchni użytkowej 2199,90 m2, podzielony na dwie części tj. garażową i drugą przeznaczoną na biura, pomieszczenia socjalne i szkoleniowe. Wartość inwestycji wraz z Jednostką Ratowniczo – Gaśniczą i magazynem przeciwpowodziowym to prawie 26 mln zł.
Koncepcja związana z budową nowej siedziby komendy była kluczową decyzją związaną z bezpieczeństwem, mieszkańców powiatu, a także turystów oraz kuracjuszy, których z roku na rok przybywa na tym terenie.

Nadbryg. Krzysztof Hejduk gratulując strażakom nowego obiektu podkreślił:

„Dziś oddajemy obiekt w Wieliczce a przed nami jeszcze wiele zadań inwestycyjnych dzięki ustawie #ProgramModernizacji między innymi, przed nami Wadowice, Nowy Sącz… Dzięki tym środkom z budżetu państwa wybudowaliśmy i zmodernizowaliśmy już setki obiektów i poprawiliśmy warunki bytowe strażaków PSP ale też i OSP”.

Dzisiejsze wydarzenie było doskonałą okazją do wyróżnienia strażaków i innych osób zasłużonych w działalności na rzecz ochrony przeciwpożarowej terenu wielickiego, którym wręczone zostały odznaczenia nadane przez: Prezydenta RP: Brązowy Krzyż Zasługi, Krzyż Świętego Floriana oraz Medale Za Długoletnią Służbę; Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji: Brązowa Odznaka Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej oraz Odznaka Św. Floriana oraz przez Prezydium Zarządu Głównego ZOSP RP: Medal Honorowy im. B. Chomicza.

Wspólnie z bracią strażacką udział w wydarzeniu wzięli: minister infrastruktury Pan Andrzej Adamczyk, posłanki na Sejm RP Panie: Urszula Rusecka, Józefa Szczurek – Żelazko i Anna Pieczarka; sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki Pan Włodzimierz Bernacki, zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP Pan Piotr Ćwik, szef gabinetu Ministra Infrastruktury Pan Tomasz Tomala, przedstawiciele samorządów na czele z Panem Witoldem Kozłowskim marszałkiem województwa małopolskiego, przedstawiciele Policji, Straży Granicznej, administracji zespolonej oraz strażacy PSP i druhowie OSP województwa małopolskiego.

 

Opracowanie: Wydział Prasowy KG PSP
Zdjęcia: mł. kpt. Hubert Ciepły, KW PSP Kraków

Zdjęcia (15)

{"register":{"columns":[]}}