W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Podopieczni Fundacji Dorastaj z Nami odebrali dziś stypendia w Pałacu Prezydenckim

12.10.2021

Para Prezydencka podczas wręczania stypendium podopiecznemu fundacji.

12 października 2021 roku, w Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczysta gala, podczas której do grona podopiecznych Fundacji Dorastaj z Nami przyjętych zostało 10 dzieci, których rodzic poświęcił swoje życie lub zdrowie podczas służby. W trakcie spotkania Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser – Duda wręczyli dyplomy stypendialne dzieciom, które w minionym roku dołączyły do grona podopiecznych Fundacji.

Wśród dzieci na dzisiejszej uroczystości obecni byli Borys (10 lat) i Błażej (6 lat) - synowie strażaka Państwowej Straży Pożarnej, który zmarł w 2020 r. podczas pełnienia służby.

Dzieci Bohaterów wraz z Fundacją Dorastaj z Nami podczas uroczystości wyróżnili Dyplomem „Przyjaciela Fundacji” osoby, które zaangażowały się we wsparcie i pomoc na rzecz Fundacji. W tym szlachetnym gronie znalazł się mł. asp. Adrian Socha, strażak pełniący na co dzień służbę w Komendzie Powiatowej PSP w Węgorzewie.

Z ramienia Państwowej Straży Pożarnej udział w tej uroczystej i wzruszającej gali wziął Zastępca Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Krzysztof Hejduk. Niezmiernie ważna była obecność na gali członków rodzin tych, którzy polegli lub zostali poszkodowani na służbie.

Fundacja Dorastaj z Nami powstała w 2010 roku i od tego czasu wspiera dzieci: strażaków, żołnierzy, policjantów, ratowników górskich, którzy zginęli, zmarli lub doznali uszczerbku na zdrowiu służąc państwu i społeczeństwu. Od kwietnia 2020 r. swoją opieką objęła także rodziny pracowników ochrony zdrowia walczących z COVID-19. Fundacja zapewnia swoim podopiecznym wykształcenie, finansując szkoły, studia, korepetycje i zajęcia pozalekcyjne. Pomaga młodym ludziom wejść na rynek pracy. Gwarantuje wsparcie doradcy edukacyjnego. Wspiera swoich podopiecznych w ich codziennych zmaganiach.

Od początku istnienia opieką Fundacji objętych zostało niemal 300 dzieci.

Gratulujemy "wielkiego serca" i dziękujemy Członkom Fundacji i wszystkim, którzy włączają się w tą pomoc!

Opracowanie: Wydział Prasowy KG PSP
Zdjęcia: bryg. Karol Kierzkowski, Wydział Prasowy KG PSP

Zdjęcia (9)

{"register":{"columns":[]}}