W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Powiatowe obchody Dnia Strażaka z udziałem marszałek Sejmu RP Elżbietą Witek

20.05.2023

Powiatowe obchody Dnia Strażaka z udziałem marszałek Sejmu RP Elżbietą Witek

W sobotę 20 maja 2023 r. w KM PSP w Jaworze odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka. Uroczystość zainaugurowała msza święta w kościele pw. św. Marcina. Następnie strażackie pododdziały przemaszerowały na jaworski Rynek, gdzie odbyły się główne uroczystości, w których uczestniczył zastępca komendanta głównego PSP nadbryg. dr inż. Adam Konieczny. Apel rozpoczęty został złożeniem meldunku i przeglądem pododdziałów. Meldunek przyjęła Marszałek Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Elżbieta Witek.

Podczas uroczystości wyróżniającym się strażakom i pracownikom cywilnym #PSP, druhom #OSP oraz zasłużonym osobom wspierającym działalność straży pożarnych, wręczono odznaczenia i medale nadane przez:

▪️Prezydenta RP - Medale „Za Długoletnią Służbę",
▪️Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji - Odznaki „Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej”, Odznaki Świętego Floriana „Za Zasługi Dla Społeczności Lokalnej”,
▪️Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych - Medale „Za Zasługi Dla Pożarnictwa”.

Ponadto, w trakcie apelu 5 funkcjonariuszy zostało awansowanych na wyższy stopień służbowy w korpusie oficerów PSP.

Zastępca komendanat głownego PSP nadbryg. dr inż. Adam Konieczny dziękując za pełną poświęcenia służbę, zwrócił się do zebranych słowami: „Potrzebujemy takich uroczystości jak dzisiaj, żeby Wam podziękować szczególnie po tych 3 trudnych latach pandemii i tego wszystkiego co się dzieje za naszą wschodnią granicą a straż pożarna dość nieoczekiwanie miała postawione nowe zadania z których wywiązaliśmy się wzorowo(…) W imieniu kierownictwa resortu spraw wewnętrznych kierownictwa Państwowej Straży Pożarnej i własnym pragnę Wam bardzo serdecznym podziękować i pogratulować bardzo wysokiej dyscypliny w służbie i profesjonalizmu(…) Wszystkim odznaczonym, awansowanych, wyróżnionym bardzo serdecznie gratuluję(…) Życzę rosnących satysfakcji z wykonywanych obowiązków tych zawodowych i społecznych, spełnienia marzeń. Dziękuję Wam bardzo za kultywowanie tradycji, za pokoleniowość, za pasję(...) Życzę wam wszystkiego wszystkiego najlepszego. Dziękuję bardzo”.

Apel zakończony został defiladą pododdziałów biorących udział w uroczystości.


Opracowanie: Wydział Prasowy KG PSP
Zdjęcia: st. str. Tomasz Ślizak KP PSP Jawor, Sejm RP

Zdjęcia (12)

{"register":{"columns":[]}}