W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Spotkanie Komendanta Głównego PSP z Mistrzami w sporcie pożarniczym

08.07.2024

Spotkanie Komendanta Głównego PSP z Mistrzami PSP w sporcie pożarniczym

W poniedziałek 8 lipca 2024 roku w Komendzie Głównej PSP odbyło się spotkanie nadbryg. dr. inż. Mariusza Feltynowskiego, komendanta głównego PSP z reprezentacją województwa świętokrzyskiego w sporcie pożarniczym, która w dniach 13-14 czerwca 2024 roku podczas 40. Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Sporcie Pożarniczym w Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie wywalczyła I miejsce drużynowo w klasyfikacji generalnej oraz zdobyła nagrody w kategoriach indywidualnych. 

Podczas spotkania Komendant Główny PSP przekazał gratulacje dla kadry świętokrzyskiej reprezentacji, a także dla nadbryg. Krzysztofa Cioska, świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego PSP, który był obecny na spotkaniu razem ze strażakami. Zaangażowanie strażaków w działania ratownicze, a przy tym utrzymanie hartu ducha sportowego na najwyższym poziomie zasługuje na nasze uznanie. Nadbryg. dr inż. Mariusz Feltynowski przekazał zadowolenie z faktu, że aktywność sportowa strażaków się rozwija i zapewnił o jej dalszym wspieraniu.  

Reprezentacja, po dwóch z rzędu wicemistrzostwach, w 2024 r. wróciła na najwyższy stopień podium krajowej rywalizacji w sporcie pożarniczym. Pierwszy tytuł mistrzowski wywalczony w 2021 roku wrócił do Kielc po tegorocznych zmaganiach.  

Kadra województwa świętokrzyskiego oprócz złotych medali drużynowo i licznych triumfów indywidualnych wywalczyła też prawo udziału w Międzynarodowych Mistrzostwach Słowacji, które odbyły się w dniach 25-28 czerwca br. w Bańskiej Bystrzycy (Słowacja). Tam również strażacy-sportowcy pokazali się z dobrej strony wygrywając rywalizację w najbardziej widowiskowej drużynowej konkurencji - ćwiczeniu bojowym. W klasyfikacji generalnej zajęli natomiast 4. miejsce. 

Skład mistrzowskiej reprezentacji województwa świętokrzyskiego: 

st. kpt. Karol Błaszczyk – KP PSP Jędrzejów; 
st. kpt. Krzysztof Kunys – KP PSP Staszów; 
mł. kpt. Robert Zdonek – KP PSP Ostrowiec Świętokrzyski; 
asp. sztab. Paweł Sieczka – KP PSP Skarżysko-Kamienna; 
st. asp. Dawid Kowalik – KP PSP Skarżysko-Kamienna; 
st. asp. Łukasz Bielecki – KM PSP Kielce; 
mł. asp. Wiktor Woś – KM PSP Kielce; 
mł. asp. Dariusz Struski – KP PSP Włoszczowa; 
mł. asp. Tomasz Lis – KP PSP Końskie; 
sekc. Konrad Michałek – KP PSP Włoszczowa; 
st. kpt. Przemysław Gad - KW PSP Kielce. 

Konkurencje, w których rywalizują strażacy w sporcie pożarniczym, podkreślają ich sprawność fizyczną i pomagają stawiać czoła wyzwaniom, z jakimi na co dzień strażacy borykają się podczas działań ratowniczych.  

Opracowanie: Wydział Prasowy KG PSP 
Zdjęcia: mł. asp. Łukasz Rutkowski

Zdjęcia (10)

{"register":{"columns":[]}}