W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

#SzczepimySię Straż Pożarna wspomaga Narodowy Program Szczepień

Po prawej stronie samochód straży pożarnej, po lewej stronie strażacy pomagają wsiąść do samochodu starszej kobiecie, która siedzi na wózku inwalidzkim

W ramach ogólnopolskiej akcji szczepień przeciw COVID-19 strażacy pomagają dotrzeć do punktów szczepień osobom, które nie mogą tam dojechać we własnym zakresie. Akcja jest prowadzona we współpracy z punktami szczepień oraz jednostkami samorządu terytorialnego. Gminy wskazywały potrzeby i przekazywały je komendantom miejskim i powiatowym PSP.

Już od poniedziałku 18 stycznia pierwsze osoby miały okazję skorzystać z możliwości transportu realizowanego przez straż pożarną w wielu miejscach na terenie kraju. Strażacy od początku akcji przewieźli do punktów szczepień 5 736 osób.

W ramach prowadzonych działań strażacy rozdają materiały informacyjne na temat szczepień oraz profilaktyki COVID-19.
Pod numerem telefonu 989 można uzyskać dostęp do bezpłatnej, całodobowej infolinii Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19.

Opracowanie: Zespół prasowy KG PSP
Zdjęcia: mat. KM/P PSP oraz jednostek OSP

Zdjęcia (8)