W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ukraińscy strażacy z wizytą w salach edukacyjnych w jednostkach Państwowej Straży Pożarnej

05.08.2022

Polscy i ukraińscy strażacy pozują do grupowego zdjęcia w sali edukacyjnej, nad grupą na ścianie napis PAŃSTWOWA STRAŻ POŻARNA, po prawo na ścianie wizerunek telefonu i cyfry 998 oraz napis "Zauważyłeś pożar, zadzwoń!"

1 sierpnia 2022 r. przedstawiciele Państwowej Służby Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych, rozpoczęli kilkudniową wizytę w Polsce, podczas której zapoznali się z wyposażeniem i zasadami funkcjonowania sal edukacyjnych w jednostkach Państwowej Straży Pożarnej.
Miejsca takie stworzono, aby w
prosty, jasny i atrakcyjny sposób, uczyć dzieci i młodzież podstawowych zasad bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej.

Wizytę rozpoczęto w siedzibie Komendy Głównej PSP, spotkaniem koordynacyjnym dotyczącym projektu „Wsparcie prewencji społecznej na Ukrainie poprzez rozwój edukacji dla bezpieczeństwa dzieci i młodzieży przy wykorzystaniu sal edukacyjnych”, w ramach którego zorganizowano niniejsze przedsięwzięcie.  
Projekt realizowany jest przez Szkołę Główną Służby Pożarniczej we współpracy z Komendą Główną PSP oraz Państwową Służbą Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych, ze środków polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Podczas pobytu nasi goście odzwiedzili: salę edukacyjną KM PSP m. st. Warszawy, salę edukacyjną „Iskierka" w Legionowie, Centrum Edukacji Przeciwpożarowej KM PSP w Chorzowie oraz salę edukacyjną KM PSP w Radomiu.

W ciągu kilku dni wizyty, nasi koledzy z Ukrainy, zapoznali się z organizacją prewencji społecznej w Państwowej Straży Pożarnej, funkcjonowaniem salek edukacyjnych w jednostkach oraz wzięli udział w przykładowych zajęciach edukacyjnych wraz z grupą dzieci przedszkolnych. Była to świetna okazja, by zobaczyć jak w praktyce prowadzone są przez polskich strażaków takie zajęcia dla dzieci.

W piątek, 5 sierpnia w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie odbyło się podsumowanie całego pobytu w Polsce, podczas którego omówiono również dalsze szczegóły realizacji projektu.

Dziękujemy za wizytę, która zainicjowała początek współpracy w zakresie prewencji społecznej. Mamy nadzieję, ze przekazane informacje będą inspiracją dla naszych przyjaciół w tworzeniu takich miejsc na Ukrainie.

 

Opracowanie: Wydział Prasowy KG PSP
Zdjęcia: KP/M PSP

Zdjęcia (22)

{"register":{"columns":[]}}