W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Transmisja uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, strażaków oraz ich rodzin

20.11.2020

Na zdjęciu Bazylika Katedralna św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w Warszawie, przy ulicy Floriańskiej 3,

20 listopada 2020 roku o godzinie 8:00 w Bazylice Katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w Warszawie, przy ulicy Floriańskiej 3,  została odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny, strażaków oraz ich rodzin. Z uwagi na stan epidemii uroczystość została zorganizowana z zachowaniem reżimu sanitarnego z ograniczoną liczbą uczestników.

W Mszy Świętej strażaków reprezentowała kadra kierownicza Państwowej Straży Pożarnej oraz druhowie Zarządu Głównego ZOSP RP i Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP woj. mazowieckiego. 

Po Mszy Świętej nastąpiło uroczyste złożenie wieńca przy tablicy upamiętniającej strażaków poległych w walkach o niepodległość Ojczyzny oraz tych, którzy zginęli w akcjach ratowniczo-gaśniczych.

Diecezja Warszawsko-Praska umożliwiła strażakom PSP oraz druhom OSP śledzenie transmisji z nabożeństwa za pomocą portalu YouTube, którą można obejrzeć poniżej.

Wideo

Zdjęcia (4)