W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wyrazy uznania dla strażaków za działania podczas nawałnic

15.07.2021

Strażacy usuwają powalone na skutek silnego wiatru drzewo, które blokuje drogę

Od kilkunastu dni nad naszym krajem przetaczają się fronty atmosferyczne, którym towarzyszą wyładowania, intensywne opady deszczu i gradu oraz silny, porywisty wiatr. Strażacy Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych każdego dnia prowadzą tysiące działań ratowniczych usuwając wiatrołomy, zabezpieczając uszkodzone budynki, elementy infrastruktury, wypompowując wodę z podtopionych posesji i zalanych piwnic. Strażacy prowadzą również działalność edukacyjną w obozach harcerskich, sprawdzają w nich warunki bezpieczeństwa i pomagają w ich ewakuacji w sytuacji zagrożenia wynikającego z nawałnic.

Komendant Główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak ocenia wysoko działania prewencyjne i ratownicze oraz składa serdeczne podziękowania dla strażaków PSP i OSP za ich trud ratowniczy i stałą gotowość do wyzwań, które w ostatnich dniach przyniosły zjawiska atmosferyczne i które według prognoz będą towarzyszyły nam jeszcze w najbliższych dniach.

Opracowanie: Zespół prasowy KG PSP
Zdjęcia: KW i KP/M PSP

Zdjęcia (7)